خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ ساعت ۲۰:۰۱:۰۸

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری دربند

گزارشی از آخرین وضعیت بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری دربند

خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری زندانی در زندان رجایی‌شهر که با تفتیش و ضبط دستنوشته‌هایش توسط حفاظت زندان، با «توسل به زور» از بند دو دارالقران «به بهانه بهداری» به سالن ۱۲ زندانیان سیاسی-امنیتی در بند ۴ منتقل شده، توسط مسئولین زندان به پرونده سازی مجدد تهدید شده است. این زندانی که توسط شوکر الکترونیکی در روزهای اخیر بصورت جدی مورد ضرب و شتم قرار گرفته درحال حاضر با وضعیت عفونت شدید لثه و بدون وسایل شخصی‌اش در سالن ۱۲ وضعیت نامناسبی دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز شنبه ۲۴ مهرماه، ماموران دفتر حفاظت اطلاعات زندان رجایی‌شهر کرج اقدام به تفتیش و ضبط وسایل و دست‌نوشته‌های بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری در این زندان نموده، وی را به بند دیگری منتقل کردند.

یک منبع نزدیک به این فعال کارگری در گفتگو با گزارشگر هرانا به شرح ماجرا پرداخت: “موضوع از این قرار بود که بهنام چند دندان خراب دارد و لثه‌هایش عفونی شده، اما به دلیل عدم توانایی مالی درپی ۷ سال زندان، به مددکاری مراجعه کرد تا بلکه بتواند از آن‌ها کمکی در این رابطه داشته باشد. اما مسئول مددکاری آقای مهرآبادی با توهین پاسخ وی را می‌دهد و این امر باعث درگیری لفظی شده و مسئولین زندان از جمله آقای زارعی (رییس اجرای احکام زندان رجایی شهر) و آقای نوری (رییس بند ۷ زندان) و گارد زندان وی را با شوکر برقی مورد ضرب‌وشتم قرار دادند. شدت ضرب‌وشتم و استفاده از ولتاژ بالای شوکرها به حدی بوده که هنوز دست و پای بهنام بی‌حس است.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “بعد از این ماجرا، حفاظت با تفتیش و ضبط دست‌نوشته‌های بهنام وی را به سالن ۱۲ بند ۴ منتقل کرد. این مسئولین بهنام را تهدید کرده‌اند که اگر در مورد این موضوع شکایتی تنظیم کند، پرونده ایشان تحت عنوان فعالیت تبلیغی علیه نظام و ارتباط با رسانه های خارجی، به دادسرا ارسال خواهد شد. خانواده بهنام هم‌اکنون از دوجهت نگران وی هستند، هم تهدید پرونده سازی جدید و هم این‌که بهنام با وضعیت عفونت شدید لثه و بدون وسایل شخصی‌اش در سالن ۱۲ وضعیت نامناسبی دارد. همسر بهنام بدلیل فشار عصبی زیاد از این ماجرا دچار خونریزی شدید داخلی چشم گردید، و پس از بستری شدن در بیمارستان، تحت عمل جراحی قرار گرفته است.”

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری متولد ۱۳۵۶ اولین بار سال ۱۳۸۷ به اتهام شعارنویسی و فعالیت تبلیغی در شهر اشنویه بازداشت شد.

آقای ابراهیم زاده دومین بار یازدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ و همزمان با روز جهانی کارگر، همراه با جمعی از فعالان کارگری و مدنی در پارک لاله تهران بازداشت و بعد از یک ماه به قید وثیقه آزاد شد.

این کارگر زندانی سومین بار بیست و دوم خردادماه ۱۳۸۹ بازداشت شد. او پس از بازداشت مدت ۴ ماه در سلول های انفرادی زندان اوین تحت فشار و بازجویی بود و پس از ان به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی در دادگاهی کوتاه و بدون حضور وکیل، بهنام ابراهیم زاده را به بیست سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال کاهش یافت.

بهنام ابراهیم زاده در جریان حمله‌ی گارد زندان اوین به بند ۳۵۰ موسوم به “پنجشنبه سیاه” مورد ضرب و شتم واقع شد و به مدت ۱۵ روز نیز به انفرادی های بند ۲۴۰ منتقل شد.

این فعال کارگری در اردیبهشت‌ماه سال ۹۳ به سلول های انفرادی بند ۲۰۹ منتقل شد و پس از مدتی به طور غیرقانونی به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

ابراهیم زاده از دیسک کمر و آرتروز گردن رنج می‌برد و با وجود پیگیری، تا کنون موفق به درمان بیماری در زندان نشده است. پسرش نیما به سرطان مبتلا شده و خانواده‌اش گفته‌اند که به دلیل بیماری نیما، سختی رفت و آمد و محدودیت های مالی امکان ملاقات هفتگی با او را ندارند.

آقای ابراهیم زاده در زندان رجایی شهر نیز بارها مورد آزار و اذیت قرار گرفت و از بندی به بند دیگر منتقل شده است.

در حالی که حکم محکومیت ۵ سال حبس تعزیری بهنام ابراهیم زاده که به خاطر آن در زندان به سر می برد به پایان رسیده بود در دهم مرداد سال گذشته، دادگاه تجدید نظر استان تهران، بهنام ابراهیم زاده را با کاهش حکم از ۹ سال و نیم زندان به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و چهارصدوپنجاه هزار تومان جریمه دیگر محکوم کرد. اتهام او “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی” و فعالیت تبلیغی علیه نظام درج شده است.

این حکم به دلیل فعالیت های او در زندان در زمانی که حبس ۵ ساله خود را تحمل می کرد صادر شده است.

علاوه بر آن اتهام “فک قرار بازداشت” و “استفاده از تجهیزات ماهواره و پاسور” نیز بخشی از اتهامات این کارگر زندانی بود. همه‌ی این اتهامات در زمانی وارد شده است که او در زندان به سر می برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید