خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  دلشاد وسیمی از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد

دلشاد وسیمی از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد

خبرگزاری هرانا – دلشاد وسیمی زندانی امنیتی زندان رجایی‌شهر کرج، روز گذشته ۲۸ مهرماه «درحالی‌که با ویلچر منتقل شده بود و خانواده‌اش را نمی‌شناخت»، از این زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دلشاد وسیمی زندانی امنیتی روز چهارشنبه چهاردهم مهرماه، با آثاری از جراحت بخصوص خراش‌هایی بر روی گردن به سالن زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده بود.

این زندانی که از وضعیت جسمی بسیار نامناسبی برخوردار بود، از سالن زندانیان سیاسی به بیمارستان منتقل اما بدون تکمیل درمان به زندان بازگردانده شد و این بار به اندرزگاه ۷ در سالن ۲۱ زندانیان سنی‌مذهب منتقل شده است.

یک منبع نزدیک به این زندانی در مورد وضعیت جسمی وی به گزارشگر هرانا گفته بود: “بعد از بازگشت از بیمارستان، چند روز دلشاد را درحالتی که توانایی غذا خوردن و تکلم ندارد و به صورت نیمه بی‌هوش، روی تختی در زیر هشت [درب ورودی] اندرزگاه ۷، بدون رسیدگی پزشکی رها کرده‌اند.”

منبع نزدیک به آقای وسیمی هم‌چنین تاکید کرد: “دلشاد شدیدا دچار عدم تعادل روحی و روانی شده است. وضعیتش اورژانسی است و بایستی در بیمارستان بستری و تحت نظر متخصص باشد. اما متاسفانه مسئولین زندان هیچ توجهی به این موضوع نداشته و اصلا پیگیر تحت درمان قرار دادن وی نیستند.”

دلشاد وسیمی شهروند سنی‌مذهب، متولد ۶۸ در پاوه و ساکن تهران، مورخ ۱۴ تیرماه سال جاری بازداشت شد.

منابع نزدیک به این زندانی با بیان این‌که وی برای ملاقات و آزادی با ویلچر منتقل شده بود و خانواده‌اش را نمی‌شناخت، به هرانا گفتند: “مشخص نیست آزادی وی قطعی است یا در قالب مرخصی پزشکی صورت گرفته است.”

هرانا پیش‌تر وضعیت این زندانی هنگام ورود به سالن زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر را این‌گونه توصیف کرده بود: «جای زخم روی صورتش است، رد بزرگی شبیه جای طناب روی گردنش پیداست.» این زندانی امنیتی با نشانه‌های ضرب و جرح و حتی احتمالا اعدام مصنوعی از ضربه شدید روحی رنج برده و در نوعی شوک به سر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید