خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی دست‌کم ۱۷۰۰ کارگر در دو واحد صنفی

معوقات مزدی دست‌کم ۱۷۰۰ کارگر در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ دست‌کم ۱۷۰۰ کارگر در دو واحد صنفی از سه تا ۵ ماه معوقات مزدی طلبکارند. دستمزد چند صد نفر از کارگران پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس از خرداد ماه پرداخت نشده است. پرداخت حقوق حدود ۱۴۰۰ کارگر شاغل در معدن زغال سنگ طزره در استان سمنان نیز سه ماه به تاخیر افتاده است. هم‌چنین روز گذشته ( بیست و چهارم مهرماه)، حدود صد نفر از مربیان پیش دبستانی استان گلستان در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل اداره آموزش و پرورش این استان تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دستمزد کارگران پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس از خرداد ماه پرداخت نشده است. این کارگران می‌گویند با تعدادی از کارگران پیمانکاری تسویه حساب انجام شده است.

جمعی از کارگران پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندر عباس در تماس با ایلنا از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

دستمزد و مزایای مزدی این کارگران که تعداد آنها چند صد نفر است، از خردادماه پرداخت نشده است.

به گفته کارگران تا کنون هیچ وعده‌ای در مورد زمان پرداخت این معوقات داده نشده است.

این کارگران که قراردادهای شغلیشان پیمانکاری و موقت است، می‌گویند ترس از اخراج و بیکاری مانع بروز هر نوع اعتراضی شده و کارگران همچنان در انتظار پرداخت ۴ ماه مطالبات مزدی خود هستند.

از قرار معلوم، در ماههای گذشته در تعدادی از شرکت‌های پیمانکاری این پالایشگاه تعدیل نیرو صورت گرفته است و برخی از شرکت‌ها به بهانه اتمام پروژه‌ها با کارگران خود تسویه حساب کرده‌اند.

در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تعداد زیادی از شرکت‌های پیمانکاری مشغول به کار هستند و تعدد این شرکت‌ها، وضعیت شغلی و معیشتی کارگران شاغل در شرکت‌های دست چندم را با مشکل مواجه کرده است.

کارگران زغال سنگ طزره سه ماه معوقات مزدی دارند

 

به گزارش ایلنا، پرداخت حقوق حدود ۱۴۰۰ کارگر شاغل در معدن زغال سنگ طزره در استان سمنان سه ماه به تاخیر افتاده است.

منابع کارگری در سمنان گزارش دادند، این کارگران که در یکی از واحدهای زیر مجموعه معدن طزره شاغل هستند تا سه ماه مزایای مزدی طلبکارند.

کارگران مورد نظر که به صورت رسمی و قراردادی مشغول کارند با بیان اینکه مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، افزودند: “با وجود آنکه از حدود سه ماه قبل وضعیت استخراج روندی رو به بهبود داشته است،اما مشکلات معیشتی آنها همچنان باقیمانده است”.

منابع خبری بابیان اینکه کارفرما مدعی ست هر ماه به همه کارگران دستمزد  پرداخت می کند، در ادامه افزودند: “اگرچه کارگران به صورت ماهانه مزد خود را دریافت می‌کنند اما در عمل در فرآیند پرداخت دستمزد آنها سه ماه تاخیر وجود دارد”.

به گفته کارگران معدن زغال سنگ طزره که در شهرستان شاهرود واقع شده است، آخرین حقوقی که کارگران این واحد دریافت کرده اند مربوط به دستمزد خرداد ماه  است که کارفرما آن را هفتم مهر ماه جاری به حساب کارگران واریز کرده است.

طبق اظهارات کارگران معدن البرز شرقی؛ مدیریت معدن هنوز بابت وصول طلب مربوط به فروش زغال سنگ‌های استخراجی همچنان با مشکل بدحسابی خریداران مواجه است و به همین دلیل این تاخیر سه ماهه وجود دارد.

روز گذشته رخ داد؛ تجمع مربیان پیش‌دبستانی گلستان در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی

 

به گزارش ایلنا، روز گذشته، جمعی از مربیان پیش دبستانی استان گلستان، مقابل درب اداره آموزش و پرورش این استان تجمع کردند.

روز گذشته ( بیست و چهارم مهرماه)، حدود صد نفر از مربیان پیش دبستانی استان گلستان در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل اداره آموزش و پرورش این استان تجمع کردند.

این مربیان می گویند خواستار اجرای ابلاغیه دولت مبنی بر لزوم جذب مربیان پیش‌دبستانی در استان گلستان هستیم.

به گفته این مربیان، با این که ماهها از صدور این این ابلاغیه گذشته‌است، هنوز در استان گلستان اجرایی نشده و بلاتکلیفی مربیان پیش‌دبستانی همچنان ادامه دارد.

معترضان می‌گویند تا وصول به نتیجه، به اعتراضات خود از مجاری قانونی  ادامه خواهیم داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید