خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ساعت ۱۳:۳۵:۲۲

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت شهروندی در عجب شیر با اتهام توهین به مقدسات

بازداشت شهروندی در عجب شیر با اتهام توهین به مقدسات

خبرگزاری هرانا ـ شهروند میانسالی در روستای خضرلو در عجب شیر در روز «تاسوعا» با اتهام توهین به مقدسات بازداشت و با «دستور ویژه» دادگستری به زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل میزان، دادستان عمومی و انقلاب عجب شیر گفت که فرد توهین کننده به مقدسات اسلام در عجب شیر دستگیر و روانه زندان شد.

 محمد حسن نوقربانی گفت: “در روز تاسوعا فرد میانسالی در روستای خضرلو با توهین به مقدسات اسلام موجب رنجش خاطر اهالی شده بود که با توجه به اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار دادگستری قرار گرفت”.

وی تصریح کرد: “با اقدامات انجام شده در دادگستری شهرستان عجب شیر، متهم بلافاصله با دستور دادستان توسط نیروی انتظامی دستگیر و به شعبه بازپرسی ارجاع داده شد”.

وی افزود: “متهم به اتهام توهین به مقدسات و اخلال در نظم عمومی با قرار قانونی روانه زندان شد”.

نوقربانی هشدار داد: “با افرادی که چه در فضای مجازی و چه در فضای عمومی و حقیقی اقدام به توهین علیه مقدسات کنند برخورد قاطع قانونی و قضائی خواهد شد و اشد مجازات برای مجرمین در نظر گرفته خواهد شد”.

دادستان عجب شیر در پایان خاطرنشان کرد: “طبق ماده ۵۱۳از قانون تعزیرات مصوب ۷۵ – هرکس به مقدسات اسلام و یا هر یک از انبیاء عظام یا ائمه طاهرین یا حضرت صدیقه طاهره اهانت نماید اگر مشمول حکم ساب النبی باشد اعدام می شود و در غیر این صورت به حبس از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید