خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  پرونده دو معلم تنبیه کننده دانش آموزان تحت بررسی است

پرونده دو معلم تنبیه کننده دانش آموزان تحت بررسی است

خبرگزاری هرانا ـ پرونده دو معلم که در کلاله و  زاهدان اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان کرده بودند تحت بررسی است. به گفته مسئولین آموزش و پرورش این دو منطقه، معلمان «خاطی» به کمیته انضباطی احضار و اقدامات لازم در مورد آن‌ها انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، به دنبال انعکاس خبری در برخی سایت های خبری محلی، مبنی بر ضرب وشتم پنج دانش آموز در کلاله توسط یک معلم، سرپرست آموزش وپرورش این شهرستان اعلام کرد: “موضوع ضرب وشتم دانش آموزان از طرق مختلف و نیز حراست این مدیریت تحت بررسی دقیق قرار دارد”.

محمد رضا سنچولی افزود: “این ماجرا صبح روز دوشنبه هفته جاری در کلاس هشتم مدرسه پسرانه طالقانی این شهر به وقوع پیوسته است”.

وی افزود: “براساس اطلاعات اولیه و گزارشی که امروز از مسئولان مدرسه مذکور در اختیارمان قرار گرفت، پنج نفر از دانش آموزان با تاخیر وارد مدرسه می شوند و در واکنش به این موضوع یکی از معلمان مدرسه دانش آموزان را پای تخته خواسته آنان را مورد ضرب وشتم قرار می دهد”.

وی گفت: “پس از این حادثه، پدر دو نفر از دانش آموزان، فرزندان خودرا به دکتر برده وتحت معاینات اولیه قرار می دهند و گزارش ماجرا را به صورت کتبی در اختیار حراست مدیریت آموزش و پرورش کلاله قرار می دهند”.

سرپرست آموزش و پرورش کلاله تاکید کرد: “موضوع از طریق کانال های مختلف و همچنین حراست آموزش و پرورش تحت بررسی و رسیدگی قرار دارد که پس ازپایان تحقیقات وجمع آوری مستندات در جهت رفع هرگونه شبهه، اطلاع رسانی خواهد شد”.

بر اساس اخبار منتشر شده در برخی سایت های خبری کلاله، در جریان این ضرب و شتم، دست کم یکی از دانش آموزان که توسط ولی خود به یک پزشک عمومی مراجعه و تحت معاینه و مداوا قرار گرفته است، دارای کوفتگی بدن، خراشیدگی گردن و سردرد بوده است.

کلاله با بیش از ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد و در ۲۲۰ واحد آموزشی این شهرستان ، ۲۱هزار دانش آموز مشغول تحصیل هستند.

زاهدان؛ معلم خاطی بمپوری تنبیه می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معلم بمپوری که دانش اموزی را بشدت تنبه بدنی کرده بود، تنبیه می شود.

به دنبال خبر مصدوم شدن دانش اموز بمپوری بخاطر تنبیه بدنی معلمش ریس اموزش و پرورش این شهرگفت: “قیصر قادری دانش اموز پایه پنجم دبستان ادیب روستای خیراباد بمپور که توسط معلمش تنبیه بدنی شدید شده بود  به  دلیل شدت مصدومیت در بیمارستان ایران  ایرانشهر بستری شد و تحت درمان می باشد”.

دامنی گفت: “به اتفاق تنی چند از همکاران به عیادت این دانش آموز در بیمارستان مراجعه داشته ایم و در تلاش هستیم هر چه سریعتر شرایط جسمی این دانش آموز بهتر شود”.

وی با بیان اینکه  اقدام این معلم  خیلی زننده است افزود: “کلیه مراحل قانونی  این موضوع از طریق قانون در حال پیگیری است و آقای  ع . ر  معلم خاطی به واحد تخلفات استان معرفی شده است و مدیر کل اموزش و پرورش استان در جریان  این اتفاق هستند و قراراست معلم خاطی به کمیته انظباطی برود”.

دامنی در پایان گفت: “روند درمان این دانش آموز توسط یکی از بهترین متخصصان منطقه در حال انجام است تا هر چه زودتر به شرایط  مطلوب برگردد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید