خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تور پاسارگاد در دهه اول آبان‌ماه ممنوع شد

تور پاسارگاد در دهه اول آبان‌ماه ممنوع شد

خبرگزاری هرانا – در نامه‌ای با سربرگ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری اصفهان و امضای «فریدون الهیاری» با موضوع «عدم برگزاری تور پاسارگاد»، برگزاری هر نوع تور گردشگری پاسارگاد شیراز از اول تا دهم آبان‌ماه سال جاری “فاقد وجاهت قانونی” ذکر شده است. این دستور درحالی ارسال شده است که هرسال عده‌ زیادی از ایرانیان روز ۷ آبان با عنوان «روز جهانی کوروش» در کنار آرامگاه وی گردهم می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، بر اساس گزارشات منتشره، نامه‌ای با سربرگ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری اصفهان و امضای «فریدون الهیاری» با موضوع «عدم برگزاری تور پاسارگاد» در فضای مجازی منتشر شده که برگزاری هر نوع تور گردشگری پاسارگاد شیراز از اول تا دهم آبان‌ماه سال جاری را “فاقد وجاهت قانونی” اعلام کرده و به تمام دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان اصفهان و هم‌چنین به انجمن صنفی دفاتر گردشگری اصفهان ارسال شده است.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، فریدون الهیاری، با تایید اصالت این نامه، در مورد ارتباط آن با تجمع‌های روز هفتم آبان در مصاحبه ای با ایسنا گفت: “به حسب وجود برخی ملاحظات در کشور، درخواست شده است چنین اقدامی صورت گیرد.”

شایان ذکر است، هرسال عده‌ زیادی از ایرانیان روز ۷ آبان با عنوان «روز جهانی کوروش» در کنار آرامگاه وی گردهم می‌آیند.

مطالب مرتـبط

3 نظر

  1. این ملت هر روز امت تر٬بی هویت تر و بیگانه پرست تر میشود

  2. پاسارگاد 60 سال قبل ساخته شده در دوره محمد رضا شاه نه در دوره خاخامنشی هنوز جای سنگ برش ها روی ستونهاش مشخص است این جعل تاریخی دانشگاه شیکاگو برای هویت سازی برای یهودی ها انجام شد که در کنارش هویت سازی جعلی برای یک قوم دیگر هم انجام شد البته در سالهای اخیر این جعلیات برملا شد

  3. آرامگاه جعلی و قلابی کوروش که در واقع آرامگاه یکی از سرداران یونانی اسکندر هست بنایی کاملا یونانی

نظر بگذارید