خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  آزادی موقت پنج تن از بازداشت شدگان بهایی در شیراز

آزادی موقت پنج تن از بازداشت شدگان بهایی در شیراز

خبرگزاری هرانا ـ پنج تن از شهروندان بهایی بازداشت شده در شیراز امروز نوزدهم مهر ماه به قید وثیقه دویست میلیون تومانی از زندان عادل آباد شیراز آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بازداشت، فرزاد دلارام و همسرش روحیه نریمان، سروش ایقانی و فرزاد شادمان و همسرش خانم مژگان غلامپور از جمله افرادی بودند که از زندان عادل آباد آزاد شدند.

لازم به ذکر است که پنج تن از بازداشت شدگان شامل”عهدیه عنایتی، ورقا کاویانی، مهیار سفیدی، صهبا مصلحی، فربد شادمان”، بنا بر اظهارات ماموران ممنوع الملاقات بوده و تا کنون هیچگونه تماسی با خانواده نداشته اند.

خانم‌ها مرجان غلامپور، پریسا روحی زادگان، صهبا فرحبخش، شادی اقدم و مریم اسلامی دیروز هجدهم مهر ماه نیز ملاقات داشته اند.

لازم به یادآوری است، هفته گذشته ظرف پنج روز ، ۱۷ شهروند بهایی توسط نیروهای امنیتی در شهر شیراز بازداشت شدند.

در تاریخ هفتم مهر ماه ۱۳۹۵ چهارده تن از بهاییان شیراز به نامهای: “مرجان و مژگان غلامپور ، فربد و فرزاد شادمان و پریسا روحی زادگان، شمیم اخلاقی و همسرش صهبا فرحبخش، صهبا مصلحی و همسرش عهدیه عنایتی، مهیار سفیدی و همسرش شادی اقدم و ورقا کاویانی، سروش ایقانی و مریم اسلامی بازداشت شدند و به بازداشتگاه اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شدند”.

لازم به ذکر است که یازدهم مهر ماه ۱۳۹۵ ماموران اطلاعات سپاه، خانم روحیه نریمان و همسرش فرزاد دلارام را در شیراز بازداشت نموده بودند.

عصر روز دوازدهم مهر ماه ۱۳۹۵در حدود ساعت چهار بعد از ظهر ماموران اطلاعات وارد منزل سیامک هنرور شده و پس از تفتیش کامل و ضبط بعضی اموال شخصی ایشان اقدام به بازداشت همسر وی ، بهاره نوروزی نمودند ، وی به بازداشتگاه اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید