خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اقلیت های ملی  >  آزادی دهها شهروند بوکانی و احراز هویت ۹ تن در بازداشت مانده

آزادی دهها شهروند بوکانی و احراز هویت ۹ تن در بازداشت مانده

خبرگزاری هرانا – از ده‌ها شهروند بازداشت شده روز پنج‌شنبه پانزدهم مهرماه در شهرستان بوکان، هر چند اکثر بازداشت شدگان با تودیع وثیقه آزاد شدند، ولی همچنان ۹ تن از این شهروندان در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه پانزدهم مهرماه نیروهای امنیتی با یورش هماهنگ به خانه تعداد زیادی از شهروندان بوکان و حومه با ضرب و شتم اقدام به بازداشت تعداد پرشماری از شهروندان نمودند. دستگیر شدگان ده‌ها نفر از جمله «جوانان و نوجوانان کم سن، بعضی از امامان مساجد و طلبه های آن‌ها» گزارش شده بودند.

یک منبع نزدیک به این شهروندان ضمن اعلام این‌که اکثر بازداشت شدگان غیر از ۹ تن، با تودیع وثیقه آزاد شدند، به گزارشگر هرانا گفت: “عده ای از این افراد ورزشکارانی بودند که در باشگاه بوکس حضور داشتند که با یورش ماموران دستگیر شده بودند.”

هویت شهروندانی که با تداوم بازداشت به اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند عبارت است از: «ملاحسن فتحی، بهزاد مرادی، هژار فارقی، مختار صالحی، محمد صالحی، یعقوب نوره، کمال اقدم، علی اقدم، عبدالغفور اسوار و محمد اسوار.»

بر اساس این گزارش، در آخرین تحول این پرونده، نوجوانی به نام «محمد اسوار» که درمیان بازداشت شدگان حضور داشت به دلیل بیماری با تودیع وثیقه آزاد شده است تا بدین ترتیب تعداد در بازداشت ماندگان از ده تن به نه نفر کاهش یابد.

روز جمعه هرانا گزارش داده بود “امام جمعه و جماعت مسجد روستای قازلیان شهرستان بوکان به اسم ملا حسن به همراه چندین تن از طلبه‌هایش و هم‌چنین چندین طلبه از مسجد جامع روستای کوسه بوکان” از جمله بازداشت شدگان بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید