خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  تداوم بازداشت؛ آخرین وضعیت یاشار سلطانی

تداوم بازداشت؛ آخرین وضعیت یاشار سلطانی

خبرگزاری هرانا – مقامات قضایی همچنان از پذیرش وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادره برای یاشار سلطانی مدیرمسئول سایت معماری نیوز که به خاطر افشاگری ها در خصوص واگذاری املاک نجومی در تهران و رانت خواری بازداشت شده است خودداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بازداشت یاشار سلطانی مدیرمسئول سایت معماری نیوز با ممانعت از تودیع وثیقه هم‌چنان ادامه دارد.

مسئولان قضایی با نپذیرفتن وثیقه ۲۰۰ میلیونی صادره در پرونده، از آزادی آقای سلطانی ممانعت بعمل می‌ آوردند.

لازم به یادآوری است، یاشار سلطانی ۲۷ شهریورماه سال جاری به دادسرا احضار شده بود، اما به علت ناتوانی در تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی بازداشت شد.

صادق کاشانی، وکیل مدافع یاشار سلطانی اعلام کرده بود موکلش سه شاکی دارد. به گفته آقای کاشانی، اولین شکایت مربوط به انتشار خبر عروسی دختر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در پارک لویزان بوده است. همچنین تعدادی از اعضای شورای شهر از جمله مهدی چمران نیز از شاکیان وی هستند.

آقای سلطانی پس از آنکه در وب سایت تحت مدیریتش به افشای واگذاری های نجومی املاک در تهران به مسئولان و رانت خواری پرداخت بازداشت شد.

پس از انتشار گزارش «املاک شهرداری»، شماری از وبسایت‌های خبری در ایران که به این گزارش می‌پرداختند، فیلتر شدند.

صدرا محقق، سردبیر اجتماعی روزنامه شرق نیز صبح روز ۲۹ شهریور در منزل شخصی‌اش بازداشت و بعد از حدود دوهفته با تودیع وثیقه آزاد شد.

پس از بازداشت آقای محقق خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و یکی از رسانه‌های حامی شهردار تهران، این روزنامه‌نگار را متهم کرد که «گزارش‌هایی از اوضاع داخلی کشور برای رسانه‌های ضدانقلاب» تهیه می‌کرده است.

کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران، روز جمعه دوم مهرماه با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری صدرا محقق و یاشار سلطانی شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید