خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تحصیل رشته ادبیات ترکی در تبریز آغاز شد

تحصیل رشته ادبیات ترکی در تبریز آغاز شد

خبرگزاری هرانا ـ رئیس گروه زبان و ادبیات ترکی دانشکده ادبیات دانشگاه تبریز از آغاز به تحصیل دانشجویان نخستین دوره این رشته در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، احمد فرشبافیان روز چهارشنبه اظهار کرد: “برای این رشته از سوی سازمان سنجش و دانشگاه تبریز۴۰ نفر اعلام ظرفیت شده بود که حدود ۸۰ تا ۸۲ نفر این رشته را انتخاب کردند”.

وی افزود: “البته برخی از رسانه ها به اشتباه و از قول رئیس دانشگاه تعداد ثبت نامی های این رشته در دانشگاه را ۸۲ نفر اعلام کرده بودند”.

وی خاطرنشان کرد: “از ۸۲ نفری که این رشته را انتخاب کرده بودند ۴۰ نفر به دانشگاه برای نوبت اول و دوم روزانه و شبانه معرفی شدند و ۲۹ نیز در این رشته ثبت نام کرده اند”.

فرشبافیان گفت: “کلاس های درس برای این تعداد از دهم مهرماه جاری و با ارایه ۲۰ واحد درسی شامل ۱۲ واحد تخصصی در ۶ درس و ۸ واحد عمومی در سه درس شروع شده است”.

وی اضافه کرد: “برای این رشته فعلا کتاب های منسجم درسی تنظیم نشده اما منابع موجود برای هر درسی لحاظ شده و اساتید از داخل این منابع، مطالب درسی را انتخاب و به دانشجویان ارایه می کنند”.

فرشبافیان خاطرنشان کرد: “بیشتر دانشجویانی که رشته زبان و ادبیات ترکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند از استان های آذریزبان هستند و در این دوره دانشجوی فارس زبان نداریم”.

وی ابراز امیدواری کرد مردم با ابراز علاقه به این رشته، برای پایداری آن و رونق علمی این زبان تلاش کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید