خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری سه تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری سه تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ روز جاری پذیرفته شدگان آزمون استخدامی استانداری در خوزستان و تعدادی از کارکنان شرکتی مخابرات از سراسر کشور در مقابل مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند. از سوی دیگر در هرمزگان، کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی از روز شنبه یازدهم مهرماه تاکنون بابت حذف شدن برخی حقوق و مزایای مزدی خود در اعتراض صنفی به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی استانداری خوزستان امروز مقابل ساختمان این نهاد دولتی در اهواز تجمع کردند.

یکی از قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری اهواز گفت: “بعد از گذشت حدود ۴سال از زمان بر گزاری آزمون استخدامی استانداری خوزستان، هنوز وضعیت اشتغال ۲۰۰ نفر از قبول شدگان این آزمون در استانداری اهواز مشخص نیست”.

او در شریح جزئیات این خبر گفت: “استانداری خوزستان در اسفند ماه سال ۹۱ آزمونی را برای اشتغال۲۰۰نفر بر گزار کرد که در ‌‌نهایت این ۲۰۰ نفر پس از طی مراحل مصاحبه و تکمیل مدارک  ودریافت کد استخدامی در رشته  مختلف جذب شدند”.

او افزود: “مسئولان استانداری خوزستان بعد از اعلام اسامی پذیرفته شدگان، وعده دادند که طی چند ماه آینده در استانداری وفرمانداری های تابعه شاغل می شوند، اما بعد از گذشت چهار سال  این وعده هنوز محقق نشده و هنوز این ۲۰۰ نفر که نیازمند شغل برای تامین معاش هستند، استخدام نشده‌اند”.

او گفت: “استانداری خوزستان برای جذب این تعداد نیروی انسانی همکاری ندارد و می گوید  سازمان برنامه بودجه برای جذب این تعداد نیرو تامین اعتبار نکرده  واین بلاتکلیفی کماکان ادامه خواهد داشت”.

تجمع تعدادی از کارکنان شرکتی مخابرات در مقابل مجلس

 

به گزارش ایسنا، تعدادی از کارکنان شرکتی مخابرات از سراسر کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این افراد خواستار اجرای طرح طبقه بندی هستند که بر مبنای آن حقوق و مزایای یکسانی برای کارمندان شرکتی و رسمی در نظر گرفته می شود.

از روز شنبه تاکنون: ادامه اعتراض کارگران آلومینیوم المهدی به حذف مزایای شغلی

 

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی از روز شنبه یازدهم مهرماه تاکنون بابت حذف شدن برخی حقوق و مزایای مزدی خود در اعتراض صنفی به سر می‌برند.

منابع خبری در استان هرمزگان با اعلام این مطلب گفتند: “دلیل اصلی نارضایتی کارگران آلومینیوم المهدی بندر عباس حذف  برخی موارد مزدی همانند حق ایاب وذهاب و مزایای اضافه کاری های تشویقی کارگران در شش ماه گذشته است”.

کارگران در تشریح جزئیات مطالبات خود گفتند؛ از ابتدای سال جاری کارفرما ضمن حذف حدود ۱۲۰ هزار تومان از حق ایاب وذهاب، مبلغ از ۳۰۰ هزار  تا یک میلیون تومان نیز که به عنوان مزایای اضافه کاری تشویقی برای ترمیم حقوق ماهانه در نظر گرفته شده بود را یکجا حذف کرده است.

در عین حال به گفتهٔ این کارگران وضعیت بیمه تکمیلی  حدود ۱۸۰۰ کارگر این کارخانه از ابتدای سال مشخص نیست و در همین مدت حدود ۶۰۰ کارگر خدماتی  نیز فاقد قرار داد کار هستند.

کارگران این کارخانه صنعتی با بیان اینکه بی‌توجه‌ای کارفرما به مطالبات حذف باعث شده است تا آنها روز یکشنبه (۱۱ مهر ماه)دست به تجمع صنفی در محوطه کارخانه بزنند، افزودند: “در روز تجمع کارفرما وعده داد مزایای حذف شده کارگران را  تا روز سه شنبه (۱۳ مهر ماه) به آنان باز گرداند اما چون اعتمادی به وعده‌های داده شده  ندارند ترجیح داند که تا محقق شدن وعده‌های داده شده به اعتراض صنفی خود ادامه دادند”.

طبق اظهارات کارگران کارخانه آلمینیوم المهدی از آنجا که در حال حاضر وضعیت تولید در این واحد تولیدی مناسب است، در نتیجه از کارفرمای خود توقع دارند تا تاهرچه سریعتر به وعده‌هایی خود در خصوص بازگرداندن مطالبات قطع شده اقدام کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید