خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ساعت ۲۲:۱۳:۳۵

    خانه  > کارگران  >  کارخانه فولاد ارسباران با بیش از ۵۰ کارگر تعطیل شد

کارخانه فولاد ارسباران با بیش از ۵۰ کارگر تعطیل شد

خبرگزاری هرانا ـ منابع کارگری در کارخانه «فولاد ارسباران» از تعطیلی این واحد تولیدی و بیکاری بیش از ۵۰ کارگر این کارخانه خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ماین نیوز، منابع کارگری در این واحد تولیدی گزارش کردند، کارخانه «فولاد ارسباران» که در زمینه تولید انواع آهن و میلگرد درشهرستان تاکستان در استان قزوین فعالیت دارد، از اول اردیبهشت ماه سال جاری (۹۵) به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکارشده‌اند.

این کارگران که بصورت میانگین بین ۱۰سال سابقه کار دارند، در ادامه درباره وضعیت خود می‌گویند: “مجموع ۵۰ کارگر این واحد تولیدی بعد از تعطیلی کارخانه همه اکنون بیکارند ودر حال حاضر برای گذران زندگی خود تنها از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند”.

کارگران می‌گویند؛ ذوب آهن ارسباران در گذشته حدود ۴۰۰کارگر داشت که شمار زیادی از کارگران به تدریج در طی دو سال گذشته که صنعت کشور دچار بحران اقتصادی شده بود، اخراج شدند که در نهایت تعداد کارگران به حداقل ۵۰ نفر رسید.

کارگران می‌گویند پیش از این شرایط تولید در کارخانه فولاد ارسباران بسیار خوب بود و آنچه در این مدت کوتاه باعث بحرانی شدن وضعیت این واحد شده است انباشت بدهی های مالی کارخانه به نهادهای مختلف دولتی و خصوصی همانند اداره مالیات وبیمه تامین اجتماعی است.

آنها با یادآوری اینکه کارگران برای پی گیری مشکلات بوجود آمده بارها به نهاد های دولتی مستقر در شهرستان تاکستان مراجعه کرده انددر خاتمه گفتند: باتوجه به وضعیت نامناسب معیشتی و شرایط دشوار اقتصادی انتظار داریم تا کارفرمای با بازگشایی کارخانه امکان اشتغال دوباره را برای کارگران فراهم کند.

به گفته کارگران فولاد ارسباران کارفرمای این واحد تولیدی در عین واحد مالک چندین کارخانه فولاد همانند آرمان شفق، فولاد قزوین، فولاد کاسپین، وچندین واحد دیگر در استان قزوین و شهرستان تاکستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید