خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ساعت ۰:۴۱:۵۲

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری پنج تجمع اعتراضی صنفی در کشور

برگزاری پنج تجمع اعتراضی صنفی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ ظرف روز گذشته و امروز پنج تجمع اعتراضی صنفی برگزار شد. صبح امروز حدود ۸۰۰ نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی سراسر کشور، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. عصر امروز این کارگزاران در مقابل صندوق بیمه کشاورزی تجمع کردند. این تجمع بدون نتیجه خاتمه یافت. گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «ماشین سازی هپکو اراک» صبح امروز در انتقاد به بی توجه ای مدیران کارخانه به پرداخت مطالبات معوقه خود به نشانه اعتراض از محل کارخانه تا میدان مرکزی شهر اراک را راهپیمایی کردند. گروهی از کارگران خدماتی شهرداری شهر زاهدان، روز گذشته در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در یکی از پارک های این شهرتجمع کرده‌ند. هم‌چنین اعضای پروژه ارکیده بنیاد تعاون ناجا جهت پیگیری مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز حدود ۸۰۰ نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی سراسر کشور، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این تجمع کنندگان می‌گویند: “معوقات مزدی داریم و با این که کارگزار بیمه هستیم، خودمان بیمه نیستیم”.

این کارگزاران بقیه مطالبات خود را تصویب طرح تعیین تکلیف کارگزاران و تامین امنیت شغلی ۲۸۰۰ کارگزار صندوق بیمه کشاورزی عنوان کردند و گفتند: “پس از سالها کارکردن، نگران تجاری سازی و ورود بخش خصوصی به عرصه بیمه‌گزاری هستیم. احساس امنیت نداریم، چراکه شرکت های خصوصی قرار است نیروها را به یک سوم کاهش دهند”.

تجمع کنندگان، از سکوت رسانه ملی در قبال مطالبات کارگزاران و بی‌توجهی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به مشکلات این کارشناسان نیز انتقاد کردند.

از قرار معلوم قرار است در کمیسیون کشاورزی مجلس، جلسه ویژه‌ای برای رسیدگی به مطالبات کارگزاران تشکیل شود.

تجمع کنندگان می‌گویند این هفتمین تجمع صنفی ما در سال جاری است ولی مسئولان گوش شنوایی برای شنیدن خواسته‌های ما ندارند و به مشکلات ما بی‌توجه هستند.

ادامه تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی؛ توافق حاصل نشد

 

به گزارش ایلنا، عصر امروز تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی مقابل صندوق بیمه کشاورزی تجمع کردند. این تجمع بدون نتیجه خاتمه یافت.

جمعی از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی از ادامه تجمع صنفی امروز صبح خود خبر دادند.

از قرار معلوم، پس از خاتمه تجمع امروز صبح مقابل مجلس، حدود سیصد نفر از این کارگزاران مقابل صندوق بیمه کشاورزی جمع شدند و خواستار پیگیری مطالبات خود شدند.

کارگزاران می‌گویند: “مسئولان حاضر به پاسخگویی نشدند و تجمع امروز بعدازظهر بدون نتیجه خاتمه یافت”.

این تجمع کنندگان با بیان این که حاضران در تجمع را متفرق کردند گفتند: “مسئولان حاضر نیستند صدای ما را بشنوند”.

کارگران هپکو به نشانه اعتراض راهپیمایی کردند

 

به گزارش ایلنا، گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «ماشین سازی هپکو اراک» صبح امروز در انتقاد به بی توجه ای مدیران کارخانه به پرداخت مطالبات معوقه خود به نشانه اعتراض از محل کارخانه تا میدان مرکزی شهر اراک را راهپیمایی کردند.

کارخانه «ماشین سازی هپکو اراک» که در زمینه تولید و تامین ماشین آلات راه‌سازی، معدنی و کشاورزی فعالیت دارد، حدود ۹۰۰ کارگر شاغل دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد آنها به تاخیر افتاده است.

به همین دلیل کارگران این کارخانه که با ادامه بی توجه ای مسئولان کارخانه واستانی مواجه شده اند به نشانه اعتراض مسیر کارخانه تا میدان مرکزی شهر را پیاده روی کرده و در نهایت مقابل ساختمان مصلی بیت المقدس اراک تجمع کردند.

 به گفته  کارگران این کارخانه ،ماشین سازی هپکواز سال ۸۶ تا کنون به دلیل سو مدیریت با مشکلات فراوانی روبه رو است و طی این مدت به دلیل بی توجه ای مسئولان هر روز شاهد افزایش مشکلات این کارخانه بوده ایم و قولهای داده شده  از سوی مسئولان هم راه به جایی نبرده است.

طبق اظهارات معترضین در حالی این مشکلات ادامه دارد که کارگران این شرکت بارها در پی عدم تحقق وعده های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل نهاد های مختلف دولتی همانند استانداری  استان مرکزی تجمع کرده اند و حتی طی هفته های  گذشته فعالیت روزانه  کارخانه با اعتراض  کارگران متوقف شده بود.

کارگران تصریح کرده اند در اجتماع  روز یازدهم  اسفندماه سال گذشته  مقابل ساختمان استانداری استان مرکزی مسئولان استانی وعده پرداخت مطالبات معوقه ما را داده بودند که متاسفانه تا به امروز عملی نشده وکارگران همچنان با مشکلات دسته پنجه نرم می کنند.

روز گذشته انجام شد؛ تجمع کارگران خدماتی شهرداری زاهدان برای معوقات مزدی

 

به گزارش ایلنا، گروهی از کارگران خدماتی شهرداری شهر زاهدان، روز گذشته در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در یکی از پارک های این شهرتجمع کرده‌ند.

این کارگران در مناطق مختلف شهر زاهدان به کار جمع آوری زباله وفضای سبز مشغول کارند روز گذشته در اعتراض به معوقات مزدی خود  در پارک شهر زاهدان تجمع کردند.

براین اساس کارگران خدماتی شهرداری وفضای سبز شهر  زاهدان که مدعی اند  علاوه بر معوقات مزدی چندین ماهه  از سال ۸۷ سختی کار، سنوات آنها پرداخت نشده  است با تجمع روز گدشته خود در پارک شهر زاهدان به نوعی از مسئولان شهری درخواست پی گیری مطالبات خود را داشتند.

همچنین به نقل از کارگران خدماتی شهر داری زاهدان گفته می شود بی توجه‌ای  به پرداخت مطالبات آنها، باعث شده است تا از لحاظ معیشتی دچار مشکلات زیادی شوند.

تجمع اعضای پروژه مسکونی ارکیده بنیاد تعاون ناجا

 

به گزارش جوان انلاین، اعضای پروژه ارکیده بنیاد تعاون ناجا جهت پیگیری مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید