خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  زیر آب رفتن ۵۰ هکتار از جنگل های هیرکانی کافی است

زیر آب رفتن ۵۰ هکتار از جنگل های هیرکانی کافی است

خبرگزاری هرانا ـ مدیر کل دفتر ارزیابی و اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه برای ساخت سد شفارود زیر آب رفتن ۵۰ هکتار از جنگل های هیرکانی کفایت می‌کند، گفت که سایر سازمان‌های ذینفع بر زیر آب رفتن ۹۳ هکتار از این جنگل‌های با ارزش اتفاق نظر دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید جلالوندی مدیر کل دفتر ارزیابی و اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص جدیدترین وضعیت ساخت سد شفا رود، اظهار داشت: “اولویت اول در نظر گرفته شده از سوی سازمان برای ساخت سد شفارود، تامین آب شرب است”.

وی ادامه داد: “بنابراین برای تامین آب شرب مورد نیاز، زیر آب رفتن تنها ۵۰ هکتار از جنگل های هیرکانی ضرورت داشته و کافی است”.

مدیر کل دفتر ارزیابی و اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست، افزود: “این در حالی است که وزارت نیرو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان جنگل‌ها؛ بر زیر آب رفتن ۹۳ هکتار از جنگل‌های هیرکانی در جهت ساخت سد شفارود اتفاق نظر دارند”.

جلالوندی بیان داشت: “هنوز میزان نهایی سطح جنگل‌های درگیر با سد شفارود مشخص نیست و مقرر شده تا این موضوع در کارگروه هیئت دولت و با حضور ریاست جمهوری، محیط زیست، وزارت نیرو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان جنگل‌ها بررسی شود”.

وی تصریح کرد: “در حال حاضر مجوزی در خصوص میزان تخریب جنگل‌های هیرکانی در جهت ساخت سد شفارود صادر نشده است”.

مدیر کل دفتر ارزیابی و اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: “در ابتدا مقرر شده بود که در جهت ساخت سد شفارود بیش از ۳۰۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی به زیر آب بروند، در حالی که با تلاش‌های سازمان حفاظت محیط زیست ضمن جلوگیری از ادامه ساخت و ساز این سد ، میزان تخریب ذکر شده رد شد، تا در خصوص حداقل آسیب وارده بر این جنگل‌های با ارزش، بررسی‌های جدیدتری انجام پذیرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید