خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱ مهر ۱۳۹۵, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ ساعت ۰:۵۰:۵۵

    خانه  > کودکان  >  بازداشت زوج معتاد به اتهام کودک آزاری

بازداشت زوج معتاد به اتهام کودک آزاری

خبرگزاری هرانا ـ زوج جوانی که به اتهام کودک آزاری و مرگ پسر سه ماهه‌شان بازداشت شده‌اند، مدعی هستند که حادثه اتفاقی رقم خورده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور ماه بود که زنی به کلانتری مهرآباد جنوبی رفت و از برادر و همسرش به اتهام کودک‌آزاری شکایت کرد. وی گفت: “برادرم و همسرش هر دو معتاد هستند.

روز قبل که به خانه‌شان رفته بودم متوجه آثار سوختگی زیادی روی دست و پای برادرزاده سه ماهه‌ام شدم. به همین دلیل به اینجا آمدم تا از آنها به اتهام کودک آزاری شکایت کنم.

پس از این مأموران به دستور قاضی برای بررسی موضوع راهی خانه زوج جوان شدند و دریافتند نوزاد سه‌ماه که نیکان نام داشت، حال خوبی ندارد بنابراین طفل را به بیمارستان منتقل و پدر و مادرش را بازداشت کردند.

همزمان با ادامه تحقیقات به مأموران پلیس خبر رسید که نیکان کوچولو در بیمارستان فوت کرده است. بدین ترتیب با فوت نیکان پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به دستور قاضی مرادی، بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران وارد عمل شدند.

درحالی که جسد نیکان برای مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی فرستاده شد و تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد، صبح روز گذشته زوج جوان برای بازجویی به دادسرای جنایی منتقل شدند و از سوی قاضی مرادی مورد بازجویی قرار گرفتند. دو متهم در بازجویی‌ها کودک‌آزاری را انکار کردند و مدعی شدند، مرگ کودکشان اتفاقی بوده است.

گفتوگو با مادر نیکان:

معتادی؟

بله. من و همسرم هر دو معتاد هستیم.

چطور معتاد شدید؟

ما پنج سال قبل با هم ازدواج کردیم. ابتدا زندگی خوبی داشتیم تا اینکه یک روز من و شوهرم در خیابان با مرد موادفروشی آشنا شدیم. او به شوهرم مواد داد تا مصرف کند. وقتی به خانه رفتیم هر دو مصرف کردیم و بعد از آن کمکم هر دو معتاد شدیم.

چرا برای اولین بار مصرف کردید؟

شوهرم گفت باعث شادابی و انرژی میشود.

به خاطر اعتیادتان نیکان را مورد کودک آزاری قرار دادید؟

نه. ما اصلاً کودک آزاری نکردیم. موضوع سوختگی هم اتفاقی بود.

چرا؟

یک روز که نیکان بغلم بود قابلمه آب جوش را از روی اجاق گاز برداشتم که به کمر و پاهای پسرم برخورد کرد و دچار سوختگی شد. من قصد سوزاندن بچهام را نداشتم و الان هم دلم برای او و دو فرزند دیگرم تنگ شده است.

فرزندان دیگرت الان کجا هستند؟

من علاوه بر نیکان یک دختر سه ساله و یک پسر دو ساله دارم که به خاطر اعتیاد من و شوهرم هر دو در بهزیستی نگهداری میشوند. مدتی قبل به خاطر دود مواد که در خانه مصرف میکردیم، هر دوی آنها بیمار شدند که تحویل اداره بهزیستی دادیم تا از آنها نگهداری کنند.

چرا خواهر شوهرت از شما به اتهام کودک آزاری شکایت کرده است؟

ما در یکی از اتاقهای خانه مادر شوهرم زندگی میکنیم و خواهر شوهرم هم آنجا زندگی میکند تا اینکه مدتی قبل با هم درگیر شدیم و او از من کینه به دل گرفت و از ما شکایت کرد.

چرا اعتیادت را ترک نمیکنی؟

چند بار ترک کردم، اما هر بار وسوسه میشدم و دوباره با شوهرم شروع به مصرف میکردم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید