خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ساعت ۲۲:۲۱:۲۷

    خانه  > زندانیان  >  خانواده کمال فروغی و نازنین زاغری: خواستار آزادی آنها از زندان در ایران هستیم

خانواده کمال فروغی و نازنین زاغری: خواستار آزادی آنها از زندان در ایران هستیم

خبرگزاری هرانا ـ خانواده دو شهروند بریتانیایی ایرانی تبار که در ایران زندانی هستند، می گویند به نیویورک آمده اند تا از مقام های ایران در حاشیه نشست سازمان ملل، آزادی انها را درخواست کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل صدای آمریکا، ریچارد رتکلیف همسر نازنین زاغری و کامران فروغی فرزند کمال فروغی، دو شهروند بریتانیایی ایرانی تبار هستند که در ایران زندان هستند. این دو درباره آخرین وضعیت آنها گفتند و ابراز امیدواری کردند که این دو به زودی از ایران آزاد شوند.

نازنین زاغری ۳۷ ساله برای بنیاد تامسون رویترز کار می کرد، که وابسته به خبرگزاری رویترز است. وی سه ماه پیش در ایران بازداشت شد و بتازگی توسط قوه قضاییه ایران به زندان محکوم شد.

ریچارد رتکلیف همسر او گفت: “تازه ترین خبری که از او داریم این است که نازنین به پنج سال محکوم شد. اتهامات او اعلام نشد و این مساله ای عجیب است”.

وی درباره تغییر وضعیت خانم زاغری گفت: “نازنین اجازه یافته با خانواده و من تماس داشته باشد”.

آقای رتکلیف افزود: “به او بارها وعده داده شده که آزاد می شود. من شب ها کابوس می بینم و به نظرم نازنین بازیچه بازی های سیاسی داخل ایران شده است”.

همسر خانم زاغری افزود: “ما خواستار صحبت با مقامات ایران برای آزادی عزیزان مان هستیم . به ما گفته اند رئیس جمهوری ایران سرش شلوغ است و پیام روشن ما به او و سایر مقام های ایران این است که عزیزان ما را آزاد کنید زیرا این راهی نیست که ایران بخواهد با دنیا رابطه داشته باشد”.

کمال فروغی دیگر بریتانیایی ایرانی تبار است که حدود دو هزار روز است که به اتهام جاسوسی در ایران زندانی است.

کامران فروغی فرزند او روز چهارشنبه ۳۱ شهریور به صدای آمریکا گفت خانواده آقای فروغی از وضع سلامتی و احتمال مرگ او در زندان نگرانند. مقام های بریتانیایی و خانواده وی می گویند او باید به خاطر سن بالایش از زندان مرخص شود.

به گفته خانواده آقای فروغی و فعالان حقوق بشر، کمال فروغی ۱۸ ماه از دوران حبس خود را بدون هیچ اتهامی در سلول انفرادی گذرانده و پس از آن نیز بدون برگزاری دادگاهی عادلانه و دسترسی به وکیل محاکمه شده و به اتهام جاسوسی در زندان است.

کامران فروغی گفت بارها به ما گفته شده که او آزاد می شود، وکلای او بیش از پنجاه درخواست آزادی او را داده اند که نادیده گرفته شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید