خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع ۷۵ کارگر شهرداری لوشان در اعتراض به معوقات مزدی

تجمع ۷۵ کارگر شهرداری لوشان در اعتراض به معوقات مزدی

خبرگزاری هرانا ـ گروهی از کارگران شهرداری شهر لوشان، صبح امروز در اعتراض به دست‌کم سه ماه معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یکی از منابع خبری در شهرداری لوشان گفت: “این کارگران در واحد اداری شهرداری لوشان و سازمان‌های واسطه به آن به‌صورت پیمانی و قراردادی مشغول کارند. آنها صبح امروز (۲۹ شهریور ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود به نشانه اعتراض مقابل ساختمان شهرداری تجمع کرده‌اند”.

براساس این گزارش؛ حدود ۷۵ نفر از کارگران شهر لوشان که در طی دست‌کم سه ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنان پرداخت نشده است؛ می‌گویند با تغییر شهردار که از دی ماه سال گذشته انجام شده؛ بازهم ما با مشکلات معیشتی ناشی از عدم دریافت مزد مواجهیم.

همچنین به نقل از این کارگران گفته می‌شود بی‌توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر لوشان به پرداخت مطالبات آنها باعث شده تعدادی از همکاران باسابقه آنها به دلیل پرداخت نشدن سهم بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور از شش ماه پیش معطل صدور احکام بازنشستگی خود باشند.

طبق اظهارات آنان تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران در مجموعه شهرداری‌های شهر لوشان درحالی ادامه دارد که براساس شنیده‌ها، یکی از طلبکاران مالی شهرداری لوشان بابت طلب ۱۰۰ میلیون تومانی خود با حکم قضایی حساب‌های مالی شهرداری را مسدود کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید