خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  کمبود ۱۵۰ مدرسه برای عشایر خوزستان

کمبود ۱۵۰ مدرسه برای عشایر خوزستان

خبرگزاری هرانا ـ مدیر آموزش‌وپرورش عشایر خوزستان گفت که در حال حاضر به ۱۵۰ مدرسه یک و ۲ کلاسه در استان نیاز است تا شرایط تحصیل دانش‌آموزان مطلوب شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، حمید قنبری با اشاره به افتتاح مدرسه ۲ کلاسه عشایری امام هادی در  روستای محمدآباد گله‌توک از توابع شهرستان اندیکا و جایگزین شدن مدرسه چادری این روستا اظهار کرد: این فضای آموزشی با زیربنای ۱۲۰ متر و ۳۰۰ متر مساحت و با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال احداث شد و به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: “همچنین تمام امکانات سرمایشی و گرمایشی از جمله آبسردکن، آبگرمکن، کولر و تجهیزاتی مانند میز، نیمکت و تخته سیاه این مدرسه توسط خیرین اهدا شده است”.

مدیر آموزش‌وپرورش عشایر خوزستان گفت: “در حال حاضر به ۱۵۰ مدرسه یک و ۲ کلاسه در مناطق عشایری استان نیاز است تا شرایط تحصیل دانش‌آموزان مطلوب شود؛ با توجه به تنگناهای مالی در حوزه نوسازی انتظار می رود با جذب خیرین مدرسه‌ساز بتوان سطح مشارکت در ساخت فضاهای آموزشی را بالا برد”.

قنبری با اشاره به وجود ۶۰۰ مدرسه در ۱۴ منطقه عشایری استان تصریح کرد: “اغلب این مدارس در چادر، کانکس یا ساختمان‌های استیجاری مستقر هستند و منطقه اندیکا با داشتن چهار هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز بزرگترین منطقه عشایری کشور است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید