خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال زندانی سیاسی حسین رفیعی از بیمارستان به منزل

انتقال زندانی سیاسی حسین رفیعی از بیمارستان به منزل

خبرگزاری هرانا – حسین رفیعی زندانی سیاسی سالخورده زندان اوین شب گذشته از بیمارستان به منزل شخصی‌اش منتقل شد. این فعال سیاسی ملی-مذهبی از ۲۱ مرداد درپی وخامت حالش در بیمارستان سینای تهران بستری شده بود. هنوز مشخص نیست این انتقال در قالب آزادی مشروط، دائم و یا مرخصی استعلاجی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین رفیعی زندانی سیاسی ۷۱ ساله بند هشت زندان اوین ساعت ۶ غروب روز گذشته از بیمارستان سینای تهران واقع در میدان حسن آباد به منزل شخصی‌اش منتقل شد.

این فعال سیاسی ملی-مذهبی از ۲۱ مردادماه سال جاری درپی وخامت حالش به بیمارستان سینای تهران منتقل و در بخش ۲ عروق این بیمارستان بستری شده بود.

هنوز مشخص نیست این انتقال در قالب آزادی مشروط، دائم و یا مرخصی استعلاجی انجام شده است.

محمدحسین رفیعی، ۷۱ ساله، فعال ملی- مذهبی و استاد بازنشسته دانشگاه تهران در زندان اوین از بیماری‌های مختلف رنج می برد. چندی پیش مورخ ۱۲ مردادماه پزشکان متخصص بعد از معاینه وی درخواست بستری شدن او را داده بودند.

اسفندماه سال گذشته، سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای در مورد وضعیت آقای حسین رفیعی، استاد دانشگاه بازنشسته، زندانی عقیدتی و ۷۱ ساله زندان اوین ابراز نگرانی کرد و خواستار اقدام فوری در این مورد شده بود.

هم‌چنین حسین رفیعی عضو شورای فعالان ملی مذهبی در نامه ای به دادستان کل کشور در خردادماه سال جاری ضمن اعتراض به وضعیت غیر قانونی حبس خود به موارد متعددی از تضییع حقوقش اشاره کرده بود.

محمدحسین رفیعی، ۷۱ ساله، فعال ملی، مذهبی و استاد بازنشسته دانشگاه تهران (رشته شیمی) در سال ۱۳۷۹ همراه با گروهی از فعالان ملی مذهبی بازداشت شد و به چهار سال حبس محکوم شد اما این حکم هیچگاه اجرا نشد. حکم آقای رفیعی و بقیه فعالان ملی مذهبی چند سال پس از بازداشت در سال ۱۳۸۲ اعلام شد.

او با سه اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های مخالف نظام و صدور بیانیه های ضد امنیتی»، «فعالیت و عضویت در گروهک غیرقانونی و ضد امنیتی موسوم به شورای فعالان ملی مذهبی» و «استفاده از تجهیزات ماهواره» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به شش سال حبس محکوم شد. این حکم در تاریخ چهارم خرداد ۱۳۹۴ به وکیل او ابلاغ شد.

پس از آن آقای رفیعی غروب ۲۶ خرداد ماه در خیابان بدون توضیح علت بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید