خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کمیسر حقوق بشر سازمان ملل ایران را به عدم همکاری متهم کرد

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل ایران را به عدم همکاری متهم کرد

خبرگزاری هرانا ـ زید رعدحسین، رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل، دولت‌ ایران و چند کشور دیگر را به عدم همکاری در جهت بهبود شرایط حقوق بشر در کشورهایشان متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، رعدحسین در سخنان افتتاحیه خود در سی و سومین نشست عمومی شورای حقوق بشر در روز سه‌شنبه، ۲۳ شهریور (۱۳ سپتامبر) رویکرد چندین کشور شامل ایران نسبت به وضعیت حقوق بشر در کشورهای‌شان را به شدت تقبیح کرد.

رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفت که کشورهای دیگری که به طور مرتب از همکاری با شورای حقوق بشر امتناع می‌ورزند عبارتند از ایران، کره شمالی، سوریه، اریتره و بلاروس و اسرائیل هم در تلاش برای جلوگیری از دسترسی بازرسان شورای حقوق بشر به مناطق اشغالی فلسطینی سابقه‌ای طولانی دارد.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفته است که “ممکن است دولت‌ها بتوانند دفاتر ما را تعطیل کنند، اما نمی‌توانند دهانمان را از گفتن حقیقت و چشمانمان را به روی دیدن واقعیات ببندند. اگر مانع از دسترسی ما شوند، طبیعتا باید بدترین وضعیت را در داخل این کشورها تصور کرد، با وجود این، ما تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم تا گزارش‌هایمان در مورد آنها حتی الامکان دقیق باشد.”

شورای حقوق سازمان بشر سازمان ملل از ۴٧ کشور تشکیل یافته که به طور ادواری به عضویت این نهاد انتخاب می‌شوند. هدف این سازمان تحقیق در مورد نقض حقوق بشر در سراسر جهان و تلاش برای رفع نواقص موجود است.

زید رعدحسین در سال ٢٠١۴ به ریاست شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شد. علاوه بر انتقاد شدید از کشورهای ناقض حقوق بشر، او اخیرا سیاستمدارانی را که “عوام‌فریب” می‌خواند مورد حمله قرار داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید