خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, حقوق آکادمیک  >  حضور روحانیون در مدارس یزد افزایش می یابد

حضور روحانیون در مدارس یزد افزایش می یابد

خبرگزاری هرانا ـ علیرغم تاکید استانداردهای آموزشی منطبق با حقوق بشر مبنی بر جدایی تبلیغات مذهبی و تبعیض های مبتنی بر آن، جلسه مشترک حوزه علمیه یزد و آموزش و پرورش این استان برگزار شد، مشارکت کنندگان برای اعزام مبلغان دینی به مدارس آموزش و پرورش بصورت مقطعی ، مناسبتی و دائم با توجه به نزدیکی سال تحصیلی جدید توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، در این جلسه مباحث مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که از اهم آنها می توان به اعزام مبلغان دینی به مدارس آموزش و پرورش بصورت مقطعی ، مناسبتی و دائم با توجه به نزدیکی سال تحصیلی جدید و ایام ماه محرم تحت عنوان مدارس محمد امین اشاره کرد.

مباحث دیگری همچون زمینه سازی آموزش و پرورش برای حضور موثر گروه های تبلیغی در ایام محرم مخصوصا دهه اول در مدارس که قول مساعد در این رابطه داده شد که زمینه انجام کارهای لازم فراهم شود و قرار بر این شد تا از ناحیه حوزه علمیه یزد جلسه ای با حضور مدیران مدارس برای توجیه در خصوص نحوه  برگزاری این برنامه ها در مدارس برگزار شود.

همکاری بهتر و بیشتر کادر مدارس با مبلغان دینی، اقامه نماز اول وقت در تمام مدارس آموزش و پرورش مخصوصا مدارس امین، برگزاری جلسات ماهانه توسط هر ناحیه با حضور مبلغان دینی و مدیران مدارس برای مطرح شدن مشکلات، پیشنهادات و انتقادات و بررسی آنها از مباحث دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید