خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام, زندانیان  >  اعتراض سه زندانی زندان سنندج به اطاله چند ساله دادرسی

اعتراض سه زندانی زندان سنندج به اطاله چند ساله دادرسی

خبرگزاری هرانا – سه زندانی با اتهامات جنایی و مواد مخدر در زندان مرکزی سنندج علیرغم سالها انتظار و حصول تغییرات در شرایط و روند پرونده، کماکان با اطاله دادرسی روبه رو هستند، این اطاله دادرسی مشخص شدن سرنوشت آنان را سالهاست به تعویق انداخته است. زندانیان مورد اشاره به این وضعیت معترض هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه زندانی در زندان مرکزی سنندج در سایه اطاله دادرسی سالهاست از حقوق انسانی و قانونی خود محروم مانده اند، این زندانیان به وضعیت پیش رو معترض و خواستار توجه نهاد قضایی به شرایط غیرانسانی خود هستند.

مشخصات و جزییات وضعیت این سه زندانی به روایت هرانا در ادامه می آید؛

۱- رضا جلالی فرزند کرم الله اهل نهاوند از سال ۸۵ در زندان های کرمانشاه و سنندج با اتهام قتل نگهداری می‌شود. یک‌سال و نیم است که موفق به اخذ رضایت اولیای دم شده اما دادگاه سنندج علی‌رغم گذشت ۱۰سال از حبس، از آزادی وی ممانعت بعمل می‌آورد.

۲- شورش مرادی فرزند احمد با اتهام قتل و سرقت مسلحانه مدت هفت سال است که در زندان سنندج بلاتکلیف و بدون حکم نگهداری می شود. تاکنون چندین بار در اعتراض به این بلاتکلیفی تصمیم به اعتصاب غذا گرفته اما منصرف شده است.

۳- امیر حیدری فرزند حسین از سال ۸۷ با اتهام نگهداری ۱۲۰گرم کراک به اعدام محکوم شد که در سال ۹۳ با توجه به نبود مدارک کافی این حکم به حبس ابد تبدیل شد با اینحال این حکم بعد از دوسال به تازگی به اجرای احکام زندان سنندج آمده و بعد از دو سال هنوز به وی یا وکیلش ابلاغ نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید