خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  برائت ۴ ترکمن سنی‌مذهب از اتهام عضویت در داعش

برائت ۴ ترکمن سنی‌مذهب از اتهام عضویت در داعش

خبرگزاری هرانا – چهار شهروند ترکمن سنی‌مذهب در شعبه یک دادگاه انقلاب گرگان از اتهام «عضویت در داعش» تبرئه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یونس نفسی، عبدالحی آق آتابای، محمد صفا مرادی گنبد و وحید یزدان پرست، چهار سنی مذهب ترکمن که برای آن‌ها کیفرخواست با اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق «عضویت در داعش» صادر شده بود، در شعبه یک دادگاه انقلاب گرگان از این اتهام تبرئه شدند.

قاضی سید ابراهیم موسوی، رئیس شعبه یک دادگاه انقلاب گرگان، با تاکید بر این‌که هیچ‌گونه دلیل و مدرکی دال بر عضویت نامبردگان در گروه مورد اشاره در پرونده مشهود نیست، رای بر برائت آن‌ها از اتهام مطروحه را صادر کرد.

مهرماه سال ۹۳ طی ۱۰ روز ۱۴ شهروند اهل‌سنت از شهرهای مختلف استان گلستان بازداشت شدند که این متهمین نیز در میان آن‌ها بودند.

این چهار شهروند طی حدود ۴۵ روز بازداشت در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات استان گلستان در شهر گرگان بدون اجازه تماس با خانواده یا وکیل تحت بازجویی قرار گرفته بودند. پس از تکمیل پرونده و جلسه بازپرسی برای هریک قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی صادر و با تودیع آن تا وقت دادگاه آزاد شدند.

سرانجام در مردادماه سال جاری کیفرخواست چهارتن از متهمین با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی با عضویت در گروههای معاند نظام (داعش)» صادر و وقت دادگاه تعیین شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید