خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روزنامه بهار رفع توقیف شد

روزنامه بهار رفع توقیف شد

خبرگزاری هرانا ـ مدیر مسوول و صاحب امتیاز روزنامه بهار از رفع توقیف این رسانه خبر داد و گفت این روزنامه طی دو ماه آینده انتشار خود را از سر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، منصور قنواتی در گفت و گویی در این باره افزود: “اواسط دی ماه سال ۹۴ دادستانی تهران به عنوان مدعی العموم به دلیل چاپ یک مقاله سیاسی علیه دلواپسان در روزنامه بهار به اتهام تبلیغ علیه نظام، حکم توقیف روزنامه را صادر کرد و پس از شش ماه پرونده اتهامی در دادگاه کیفری تهران با حضور هیات منصفه برگزار و قاضی دادگاه یک هفته پس از ختم جلسه دادرسی و نظر هیات منصفه حکم خود را صادر کرد”.

مدیر مسئول روزنامه بهار به مشکلات اقتصادی دوره سه ماهه انتشار این روزنامه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: “توقیف یکباره و وضع نامناسب اقتصادی مطبوعات شرایط دشواری را برای این روزنامه ایجاد کرده است که امیدواریم با رفع آنها انتشار بهار میسر شود”.

قنواتی به ماده ۱۶ قانون مطبوعات که تاکید دارد، ‘نشریات باید در یک فرصت شش ماهه انتشار خود را شروع کنند’ اشاره و گفت: “مجبور هستیم برغم مشکلات شدید مالی و ضربه ای که روزنامه به دلیل تعطیلی خورد تا دو سه ماه آینده نسبت به انتشار مجدد آن اقدام کنیم”.

وی در خصوص وضعیت کارکنان این روزنامه هم توضیح داد: “بعد ازاینکه مطمئن شدیم توقیف روزنامه طولانی خواهد شد به ناچار تصمیم به تسویه حساب با کارکنان گرفتیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید