خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری سه تجمع اعتراضی در تهران، خوزستان و قزوین

برگزاری سه تجمع اعتراضی در تهران، خوزستان و قزوین

خبرگزاری هرانا ـ ظرف روز گذشته و امروز سه تجمع اعتراضی توسط کارگران پتروشیمی رازی در مقابل ساختمان دادگستری در خوزستان، گروهی از کارگران وبازنشستگان دو کارخانه فرنخ و نازنخ قزوین در اعتراض به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود مقابل ساختمان استانداری این شهر و جمعی از دانشجویان تغذیه در اعتراض به ورود دانشجویان پزشکی به دکترا تغذیه بدون کنکور و ورود رشته های غیر مرتبط به کارشناسی ارشد و دادن حق مطب، در حاشیه دومین کنگره بین المللى و چهاردهمین کنگره کشورى تغذیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران پیمانکاری شاغل در منطقه بندر امام خمینی در اعتراض به آنچه که شکایت کارفرما از تعدادی از همکاران آنها عنوان می‌شود صبح امروز در مقابل ساختمان دادگستری این منطقه تجمع کردند.

منابع خبری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام با اعلام این خبر افزودند: “تجمع کنندگان که تعداد آنها در حدود ۲۰۰ نفر می‌شود از جمله کارگرانی هستند که به صورت پیمانکاری در واحدهای پتروشیمی این منطقه مشغول کارند”.

برپایه این اطلاعات این کارگران از طریق شرکت پیمانکاری نصب و تعمیرات نیروگاه‌های خوزستان در مجموعه پتروشیمی رازی مشغول کارند و از قرار معلوم به دنبال برپایی اعتراضات صنفی روزهای گذشته با شکایت پیمانکار برای تعدادی از همکاران آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

گفته می‌شود در روزهای اخیر کارگرانی که در حال حاضر از سوی کارفرما مورد اتهام قرار گرفته‌اند تا چند نوبت برای پاسخگویی به مراجع قضایی احضار شده و در حال حاضر نیز با قرار کفالت همکاران خود به صورت موقت آزاد هستند.

از قرار معلوم به دنبال احضار مجدد این کارگران به دستگاه قضایی شماری از همکارانشان در حمایت از آنها اجتماع صنفی امروز را برپا می‌کنند.

در خصوص علت برپایی اعتراضات صنفی که منجر به شکایت گروهی از این کارگران شده است نیز گفته می ‌شود که تمامی این کارگران نسبت به جدول طبقه بندی مشاغلی که در حال حاضر برای محاسبه مزد و مزایای قانونی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد، معترضند.

روز گذشته انجام شد؛ تجمع کارگران فرنخ وناز نخ قزوین در مقابل استانداری

 

به گزارش ایلنا، روز گذشته گروهی از کارگران وبازنشستگان دو کارخانه فرنخ وناز نخ قزوین در اعتراض به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع کردند.

جمعی از کارگران دو کارخانه فر نخ وناز نخ قزوین صبح روز گذشته شنبه (۱۳ شهریور ماه) در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در دریافت مطالبات معوقه خود عنوان می کردند مقابل ساختمان استانداری  قزوین تجمع کردند.

به نقل از کارگرانی که در این اجتماعی صنفی شرکت داشته‌اند گفته می‌شود، دلیل تجمع آنان بی توجه ای کارفرما در پرداخت مطالبات مزدی وبازنشسستگی کارگران بعد از تعطیلی کارخانه بوده است .

به ادعای آنان دستمزد آن‌ها از سال ۸۸ و سنوات بازنشستگی همکاران بازنشسته آنها از سال ۹۰ به تاخیر افتاده است.

طبق اظهارات معترضینی که روز گذشته در مقابل استانداری قزوین جمع شده‌بودند همه آنها به نمایندگی از تمامی کارگران باقیمانده دو کارخانه فرنخ و نازنخ بوده‌اند.

آنان با اشاره به اینکه از چند سال پیش تا به امروز کارگران این دو کارخانه چندین بار در خصوص بلاتکلیفی در وضعیت شغلیشان وجهت دریافت مطالبات قانونی خود مقابل دفتر مقامات مسئول در تهران و استان قزوین دست به تجمع زده‌اند، اظهار داشتند: “با اینکه تجمع و اعتراضاتی در خصوص حل مسائل صنفیمان انجام داده‌ایم، اما متاسفانه تاکنون با بی‌توجه‌ای مسئولان مواجه شده‌ایم”.

تجمع دانشجویان تغذیه در حاشیه کنگره بین المللی تغذیه

 

به گزارش سلامت نیوز، جمعی از دانشجویان تغذیه در اعتراض به ورود دانشجویان پزشکی به دکترا تغذیه بدون کنکور و ورود رشته های غیر مرتبط به کارشناسی ارشد و دادن حق مطب در حاشیه دومین کنگره بین المللى و چهاردهمین کنگره کشورى تغذیه تجمع کردند.

به گزارش سلامت نیوز پیشتر جمعی از دانشجویان رشته علوم تغدیه دانشگاه‌های سراسر کشور در مقابل ساختمان وزارت بهداشت تجمع کرده بودند و خاستار رسیدگی به مشکل پذیرش رشته‌های غیرمرتبط در آزمون ارشد تغذیه را داشتند کهبه دلیل عدم توجه وزارت بهداشت به رفع این مشکلات و به نتیجه نرسیدن هم اکنون در کنگره بین المللی مجددا این تجمع صورت پذیرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید