خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر در بروجرد و مشهد

مرگ دو کارگر در بروجرد و مشهد

خبرگزاری هرانا ـ دو کارگر ساختمانی در بروجرد و مشهد با نبود ایمنی محیط کار و بر اثر سقوط حین انجام کار جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، نادر موسیوند روز شنبه در مورد خبر مرگ یک کارگر گفت: “این کارگر که حدود ۳۵ سال سن داشت در حین تخریب طبقه دوم یک ساختمان دو طبقه قدیمی در منطقه جهان آباد بروجرد با ریزش آوار و فروریختن دیوارهای طبقه اول دچار حادثه شد”.

وی اضافه کرد: “در پی وقوع حادثه ابتدا اهالی منطقه برای نجات کارگر به برداشتن آوار اقدام می کنند ولی از عهده این کار بر نیامده و بعد از صرف زمان زیادی به آتش نشانی گزارش می دهند”.

وی اظهار داشت: “ماموران آتش نشانی پس از اطلاع و حضور در محل حادثه بلافاصله اقدام به آوار برداری کردند ولی کارگر ساختمانی دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده بود”.

موسیوند نادیده گرفتن و عدم توجه شهروندان به اصول ایمنی را زیانبار توصیف کرد و افزود: “به دلیل سهل انگاری و بی توجهی شهروندان نسبت به اصول ایمنی، هر روز مواردی از اینگونه حوادث را شاهد هستیم که به خسارت جانی و مالی می انجامد”.

سقوط مرگبار یک کارگر از داربست

به گزارش صراط، مرد ۴۸ساله با سقوط از بالای داربست به آغوش مرگ رسید.

روزدوشنبه یکم شهریورماه پیکر نیمه جان مرد ۴۸ساله ای که بر اثر سقوط از ارتفاع اسیب دیده بود به بیمارستان امدادی مشهد انتقال یافت. تلاش پزشکان برای نجات این مرد میان سال از همان دقایق اولیه اغاز شد اما او که محمد نام داشت در جدال با مرگ تسلیم شد و جان خود را از دست داد.

با اعلام مرگ مرد ۴۸ساله به پلیس ۱۱۰ماموران کلانتری ۱۲ تحقیقات خود را اغاز کردند.

برادر قربانی این حادثه که جوانی ۲۹ساله است و اسلام نام دارد در تحقیقات اولیه پلیس گفت: “محمد در حال کار در پروژه ساختمانی به علت نامعلومی از روی داربست به پایین سقوط کرد و پس از چند روز تحمل درد و رنج جان خود را از دست داد”.

در پی این اظهارات جسد محمد به پزشکی قانونی انتقال یافت تا پس از تشریفات قانونی به خاک سپرده شود.

بنا به این گزارش، تحقیقات کاراگاهان پلیس اگاهی نیز برای کشف علت و چگونگی سقوط هولناک و مرگ مشکوک پدر ۴۸ساله یک خانواده ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید