خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادستان سمنان: برخورد جدی با تولید، توزیع و استفاده از لباس های ‘خلاف شئونات اسلامی’

دادستان سمنان: برخورد جدی با تولید، توزیع و استفاده از لباس های ‘خلاف شئونات اسلامی’

خبرگزاری هرانا ـ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به اینکه پوشیدن لباس‌های «خلاف شئونات اسلامی» در اماکن عمومی جرم است، از برخورد جدی با تولید، توزیع و استفاده از این نوع البسه خبر داد. وی تاکید کرد باید برخورد با تولیدکنندگان و واردکنندگان این نوع البسه بسیار شدید باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، حیدر آسیابی شامگاه دوشنبه در ستاد پیشگیری و مبارزه با جرائم خاص استان سمنان در محل دادگستری کل استان بر برخورد با تولید، توزیع و استفاده از البسه «منافی شئونات اسلامی» تاکید کرد و اظهار داشت: “از ظرفیت‌های قانونی برای برخورد با این نوع البسه در استان سمنان استفاده می‌شود”.

وی با اشاره به اینکه قانون مجازات اسلامی و قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و مجازات فروشندگان لباس‌هایی که استفاده از آنها درملأعام «خلاف شرع» است و یا «عفت عمومی» را جریحه‌دار می‌کند دو ظرفیت مهم قانونی برای برخورد با این نوع البسه است، خاطرنشان کرد: “برای برخورد با این لباس‌های مخالف عفت عمومی و شئونات اسلامی هم قانون خاص وجود دارد و هم قانون مجازات اسلامی ناظر بر این موضوع است”.

 آسیابی با بیان اینکه استفاده از البسه خارج از عرف با بدحجابی تفاوت دارد، تصریح کرد: “اگر نحوه پوشش فردی هم مصداق بدحجابی و هم مصداق استفاده از لباس‌های خارج از عفت عمومی باشد؛ این فرد دو جرم مرتکب شده است که باید به آن رسیدگی شود”.

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه خلأ قانونی در برخورد با این نوع تخلف وجود ندارد، خاطرنشان کرد: “ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان سمنان با فعال کردن موضوع تذکر لسانی وارد مبارزه با این نوع البسه شده است، چراکه بسیاری از مردم نسبت به این موضوع کم ‌اطلاع بوده و باید آنان را آگاه کرد”.

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با بیان اینکه در برخی موارد افراد، حتی معانی الفاظ و عبارات درج‌شده بر روی لباس‌های مورداستفاده خود را نمی‌دانند، تأکید کرد: “باید برخورد با تولیدکنندگان و واردکنندگان این نوع البسه بسیار شدید باشد؛ چراکه این اقدام را با اهداف خاص انجام می‌دهند و جرم آنان از سر ناآگاهی نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید