خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دست‌کم ۳۰ کارگر اخراج و ۱۰ کارگر ممنوع الورود شدند

دست‌کم ۳۰ کارگر اخراج و ۱۰ کارگر ممنوع الورود شدند

خبرگزاری هرانا ـ دست‌کم ۳۰ کارگر کارخانه تولید روغن «شاد گل» در شهرستان نیشابور اخراج شدند. در خوزستان نیز ۱۰ کارگر پتروشیمی رازی در منطقه بندر ماهشهر در هشتمین روز از اعتراض صنفی این کارگران ممنوع الورود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، ده کارگر پتروشیمی رازی در هشتمین روز از اعتراض صنفی این کارگران ممنوع الورود شدند.

کارگران پتروشیمی رازی در تماسی از ممنوع الورود شدن ده نفر از همکاران خود خبر دادند.

به گفته این کارگران، در هشتمین روز از اعتراض صنفی این کارگران، صبح امروز (هشتم شهریورماه) کارفرما از ورود ده نفر از کارگران به مجتمع جلوگیری کرده است.

این کارگران در هشت روز گذشته نسبت به عدم اجرای طبقه بندی مشاغل در این مجتمع اعتراض کرده‌اند.

از قرار معلوم، حدود سیصد نفر از پرسنل که همه کارگران این شرکت هستند در حمایت از ممنوع الورود شدن نمایندگان خود صبح امروز پشت درب مجتمع رازی تجمع نمودند و از ورود به آن مجتمع خودداری کردند.

به گفته این کارگران، چند نفر از ممنوع الورودی ها از کارگرانی هستند که سه سال پیش با شکایت کارفرما و با اتهام اخلال در نظم عمومی، به شلاق و حبس محکوم شدند.

۳۰ کارگر کارخانه «شاد گل» اخراج شدند

به گزارش ایلنا، از ابتدای ماه جاری دست‌کم ۳۰ کارگر کارخانه تولید روغن «شاد گل» در شهرستان نیشابور اخراج شده‌اند.

تعدادی از کارگران اخراج شده با اعلام این خبر افزودند: “تا پیش از این اتفاق حدود ۷۰ کارگر بودیم اما از ابتدای شهریورماه جاری به دلیل آنچه از سوی کارفرما «رکود بازار فروش محصولات» عنوان می‌شود، در قالب یک گروه ۳۰ نفره تعدیل شدیم”.

کارخانه روغن شادگل در شهرک صنعتی خیام نیشابوری واقع شده است و از قرار معلوم هرکدام از کارگر تعدیل شده تا نزدیک به ۱۰ سال سابقه کاری داشته‌اند.

به گفته آنان کارفرمای این واحد  تولیدی مدعی است توان پرداخت به موقع حقوق حدود ۷۰کارگر شاغل در کارخانه را ندارد، به همین دلیل با تعدیل کارگران قصد کاهش هزینه‌های جاری کارخانه را دارد.

به ادعای آنان این تعدیل‌ها در حالی اتفاق افتاده است که پیشتر کارفرما در تاریخ ۱۵مرداد، کارخانه را به بهانه تعطیلات تابستانی تعطیل کرده بود و از آن  زمان تاکنون نیز این واحد صنعتی به دلیل آنچه که انجام تعمیرات عنوان می‌شود؛ تعطیل باقیمانده است.

این کارگران می‌گویند از مجموع همکاران باقی‌مانده آنها تنها حدود ۲۰ نفر تقریبا به صورت روزانه در محل برای انجام تعمیرات کارشان حضور دارند و در مقابل سایر کارگران باقیمانده هنوز نمی‌دانند که قرار است توسط کارفرما چه کاری برعهده آنها محول شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید