خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  سحر بهشتی با عدم تامین وثیقه روانه زندان شد

سحر بهشتی با عدم تامین وثیقه روانه زندان شد

خبرگزاری هرانا ـ  روز جاری دادستان عمومی و انقلاب رباط کریم گفت که سحر بهشتی با اتهام «اخلال در نظم، فحاشی و توهین به مقامات مسئول، تمرد از مامور، درگیری فیزیکی» تفهیم اتهام و به دلیل عدم تامین وثیقه صادره، روانه زندان شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، آقای قاسم پور با تایید دستگیری خواهر ستار بهشتی گفت: “روز گذشته در فضای مجازی فراخوانی برای برگزاری جشن تولد ستار بهشتی در منزل مادر وی منتشر شد”.

وی ادامه داد: “مدعوین این مراسم فعالان سیاسی معاند نظام بودند و لذا به منظور پیشگیری از هرگونه اقدام علیه امنیت، طبق دستور دادستانی از ورود برخی خودروها به محل برگزاری جشن جلوگیری به عمل آمد”.

دادستان رباط کریم با بیان اینکه با هماهنگی دادستانی حدود ۱۰ خودرو «ارشاد» شدند و در این مراسم شرکت نکردند، مدعی شد: “در حین ارشاد یکی از خودروها، سحر بهشتی (خواهر ستار بهشتی) با مامورین درگیر می‎شود و شروع به توهین و فحاشی می‎کند”.

حجت الاسلام قاسم پور گفت: “سحر بهشتی به دلیل اخلال در نظم، فحاشی و توهین به مقامات مسئول، تمرد از مامور، درگیری فیزیکی بازداشت و تفهیم اتهام شد”.

وی در پایان خاطرنشان کرد: “سحر بهشتی در حال حاضر به دلیل عدم تامین وثیقه روانه زندان شد”.

سخنان دادستان رباط کریم درحالی عنوان شده است که هرانا روز گذشته گزارش داد، درپی اعلام مراسم تولد ستار بهشتی، نیروهای امنیتی منزل پدری وی را محاصره و با فیلمبرداری از مراجعه کنندگان، از ورود آن‌ها ممانعت بعمل آوردند. هم‌چنین سحر بهشتی، خواهر ستار بهشتی و همسرش نیز «توام با ضرب و شتم» بازداشت شدند.

پس از مراسم، مادر ستار و جمعی از فعالین مدنی به اداره پلیس امنیت رباط کریم مراجعه کردند که در این بین محمد مظفری یکی از فعالین بازداشت و بعد از نیم ساعت بازجویی در بیابان‌های اطراف منطقه رها شد. سحر بهشتی نیز توسط قاضی کشیک در دادسرای پرند بازپرسی شد.

ستار بهشتی وبلاگ نویس و کارگر جوانی بود که به دلیل فعالیت در فضای مجازی از سوی پلیس فتا بازداشت شد و در بازداشتگاه تحت فشارهای روانی و فیزیکی جان باخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید