خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  تداوم دو تجمع اعتراضی صنفی در تهران

تداوم دو تجمع اعتراضی صنفی در تهران

خبرگزاری هرانا ـ چهارمین روز تجمع صنفی کارگران فولاد زاگرس در تهران و اعتراض گروهی از مربیان پیش‌دبستانی و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی برای چندمین روز پیاپی مقابل درب ورودی مجلس ادامه یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در حالیکه چهارمین روز از تجمع صنفی کارگران فولاد زاگرس در تهران برگزار شده است، نمایندگان کردستان خواستار روشن شدن وضعیت این کارگران هستند.

کارگران فولاد زاگرس در تماسی از ادامه سرگردانی خود در تهران خبر دادند.

این کارگران که برای هجدهمین بار از قروه کردستان به تهران آمده‌اند، در سه روز گذشته از وزارت کار پاسخی نگرفته اند و امروز (سوم شهریور ماه)، مقابل مجلس شورا تجمع کرده‌اند.

از قرار معلوم، این ۲۸ کارگر شب گذشته را در بهشت زهرا سپری کرده‌اند.

در عین حال کارگران از نگرانی نمایندگان کردستان در مجلس خبر می‌دهند و می‌گویند: “نمایندگان کردستان در مجلس شورا از وزیر کار می‌خوهاند که پاسخگو باشد و در اسرع وقت، وضعیت کارگرانی را که پس از انحلال کارخانه، بلاتکلیف رها شده اند و به دلیل خلف وعده سهامداران، یک سال است که هیچ درآمدی نداشته‌اند، مشخص کند”.

به گفته کارگران، نمایندگان کردستان خواستار این شده اند که حقوق کارگران که جزء دیون ممتازه سهامداران است، در اسرع وقت پرداخت شود.

ظاهرا علیرغم وعده‌های مثبت وزیر کار، سهامداران حاضر به پرداخت هیچ بخشی از مطالبات معوقه کارگران فولاد زاگرس نیستند.

برای چندمین‌ روز پیاپی؛ آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مقابل مجلس تجمع کردند

 

به گزارش ایلنا، گروهی از مربیان پیش‌دبستانی و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی صبح امروز برای چندمین روز پیاپی مقابل درب ورودی مجلس تجمع کردند.

صبح امروز در حالی که قرائت گزارش کمیسیون آموزش مجلس در مورد طرح اصلاح تبصره (۱۰) ماده (۱۷) قانون تعیین‌تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در دستورکار مجلس قرار گرفته، تعدادی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی برای چندمین‌بار مقابل مجلس تجمع کردند.

این تجمع‌کنندگان علاوه بر تعیین‌تکلیف وضعیت استخدامی خود در وزارت آموزش و پرورش، خواستار ارتقای وضعیت شغلی خود از آموزش‌دهنده به آموزشیار نیز هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید