خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  احسان مازندرانی، روزنامه نگار زندانی تهدید به اعتصاب غذا کرد

احسان مازندرانی، روزنامه نگار زندانی تهدید به اعتصاب غذا کرد

خبرگزاری هرانا ـ احسان مازندرانی روزنامه نگار زندانی در نامه‌ای ضمن تهدید به آغاز اعتصاب غذا از روز چهارشنبه اول مهر، خواستار «تشکیل کمیته حقیقت یاب» درباره علت بازداشت او و دیگر روزنامه نگاران در آبان سال گذشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، این روزنامه نگار زندانی در نامه‌ای از زندان که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده اعلام کرد که از روز چهارشنبه اول مهر در اعتراض به « بی‌قانونی و خودسری» در روند بازداشت و محاکمه‌اش وتا رسیدن به چهار خواسته خود اعتصاب غذا خواهد کرد.

وی تهدید کرد که در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایش این اعتصاب غذا را حتی تا مرگ ادامه خواهد داد.

«تشکیل کمیته حقیقت یاب» درباره بازداشت او و چهار روزنامه نگار دیگر، «برخورد قانونی با عوامل فریب» رهبر جمهوری اسلامی و افکار عمومی درباره پروژه موسوم به «نفوذ»، آزادی از زندان با توجه به سپری شدن یک سوم دوره محکومیت و حضور در صدا و سیما برای دفاع از خود در برابر اتهامات مطرح شده، چهار شرط مطرح شده از سوی این روزنامه نگار زندانی است.

احسان مازندرانی، عیسی سحرخیز، سامان صفرزایی و آفرین چیت‌ساز، چهار روزنامه نگار زندانی، ۱۱ آبان ۹۴ دستگیر شدند.

داوود اسدی، برادر هوشنگ اسدی، روزنامه نگار، نیز به همراه این روزنامه نگاران بازداشت شده بود.

احسان مازندرانی در دادگاه اولیه به هفت سال زندان محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به دو سال کاهش پیدا کرده است.

محمود علیزاده طباطبایی وکیل عیسی سحرخیز و احسان مازندرانی، روز دوشنبه ۱۲ بهمن ۹۴، خبر داده بود که با وجود نظر مخالف بازپرس پرونده، با نظر دادستان و رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، این دو روزنامه‌نگار زندانی به جرایم سنگین‌تری چون «اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی» و «توهین به مقامات» متهم شده‌اند.

درهمین حال احسان مازندرانی درنامه خود نوشت که بازپرس پرونده به دلیل تلاش برای صدور قرار منع تعقیب و آزادی او با «برکنار و به شعبه دیگری» تبعید شده است.

احسان مازندرانی درسال ۹۱ نیز به همراه تعدادی از روزنامه نگاران بازداشت و پس از ۱۸ روز آزاد شده بود.

در حالی که چهار روزنامه نگار بازداشت شده در آبان سال گذشته همچنان زندانی هستند، در روزهای گذشته نیز تعدادی از روزنامه نگاران بازداشت شده اند.

صدرا محقق دبیر سرویس اجتماعی روزنامه شرق روز دوشنبه ۲۹ شهریور در منزل خود بازداشت شد.

یاشار سلطانی مدیرمسئول وب‌سایت «معماری‌نیوز» نیز که به علت انتشار گزارش‌ها درباره واگذاری املاک شهرداری تهران احضار شده بود، روز شنبه ۲۷ شهریور پس از مراجعه به دادسرا و به علت عدم توانایی در ارائه وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید