خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  وجود ۴۵۰۰ اعدامی بلاتکلیف در کشور

وجود ۴۵۰۰ اعدامی بلاتکلیف در کشور

خبرگزاری هرانا ـ عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت که هم‌اکنون چهار هزار و ۵۰۰ اعدامی بلاتکلیف در کشور داریم که باید برای حل مشکل آنها چاره‌ای اندیشیده شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روح الله حضرت پور (عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی) با اشاره به عدم بازدارندگی مجازات زندان‌‌ در کاهش میزان وقوع جرم اظهار کرد: “هم‌اکنون شاهد چرخه معیوب تکرار جرم در کشور هستیم به‌ گونه‌ای که مجرم بازداشت و پس از مدتی از زندان آزاد می‌شود، اما این فرد باز هم مرتکب جرم می‌شود؛ یعنی بازداشت و زندان در پیشگیری از ارتکاب به جرم بازدارنده نیست”.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: “در این کمیسیون تلاش می‌کنیم در رابطه با برخی قوانین قضایی از جمله قوانین مربوط به اعدام و سایر موادی که مشکل دارد؛ پس از کارشناسی‌های لازم بازنگری‌هایی انجام دهیم”.

وی با اشاره به اینکه مجلس موظف است؛ قوانین قضایی را بازنگری کند، گفت: “واقعیت این است که تکرار بسیاری از جرایم به دلیل آسیب‌های موجود در جامعه از جمله بیکاری است”.

حضرت پور افزود: “در زندان‌ها نیازمند اقدامات فرهنگی از جمله آموزش مجرمان هستیم به گونه‌ای که با توانمندسازی پس از آزادی از زندان مجدد مرتکب جرم نشوند. فضا نباید بدین گونه باشد که مجرمان در یک بند صرفاً زمان خود را سپری کنند”.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه پنج درصد از بودجه ملی باید به قوه قضاییه اختصاص یابد، افزود: هم‌اکنون چهار هزار و ۵۰۰ اعدامی بلاتکلیف در کشور داریم که باید برای حل مشکل آنها نیز چاره‌ای اندیشید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید