خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تایید و تکذیب ها در خصوص مرگ نوجوان افغانستانی در بیمارستان نمازی شیراز

تایید و تکذیب ها در خصوص مرگ نوجوان افغانستانی در بیمارستان نمازی شیراز

خبرگزاری هرانا – رسانه های رسمی گزارش کرده اند دختر ۱۲ ساله مهاجر افغانستانی که به علت نیاز به عمل پیوند کبد در بیمارستان بستری بود، عصر امروز به دلیل ممنوع بودن عمل پیوند برای اتباع غیرمجاز در ایران، در گذشت با اینحال اندکی پس از انتشار این خبر، عضو تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تمامی خدمات پیوند بر روی نوجوان ۱۲ ساله افغانی در بیمارستان نمازی به طور رایگان انجام شد و دلیل فوت ربطی به غیر ایرانی بودن ندارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داد لطیفه رحمانی دختر ۱۲ ساله افغانستانی که در بیمارستان نمازی شیراز بستری بود، به دلیل ممنوع بودن عمل پیوند برای اتباع غیرمجاز در ایران، در گذشت.

 به گزارش این رسانه ماجرای از این قرار بود که دخترک افغانستانی مدتی دچار مشکل کبد شده بود و بایستی از پدرش به او عمل پیوند صورت می‌گرفت. اما پزشکان بیمارستان نمازی شیراز به دلیل غیر مجاز بودن لطیفه و خانواده‎اش از این عمل سرباز زدند.

 پدر لطیفه گفت: تقریبا دو هفته است دخترش در بیمارستان نمازی شیراز بستری بوده تا امروز شاهد مرگ دختر ۱۲ ساله‌اش شده است.

او می‌افزاید: دخترم با پای خودش وارد بیمارستان شد و این در حالی است که اکنون حتی جنازه بی جانش را هم تحویلم نمی‌دهند و می‌گویند باید ۱۷ میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز کنید تا جسد دخترت را تحویل دهیم.

 به گفته پدر لطیفه مسئولان بیمارستان غیر مجاز بودن این خانواده، عدم تمکن مالی و نبود تخت خالی برای عمل را مانع عمل این دختر ۱۲ساله عنوان کرده اند.

ادعای مرگ دختر افغان به خاطر ممنوعیت عمل پیوند برای اتباع غیرمجاز

اندکی پس از انتشار خبر فوق از سوی باشگاه خبرنگاران جوان، عضو تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز مدعی شد: تمامی خدمات پیوند بر روی نوجوان ۱۲ ساله افغانی در بیمارستان نمازی به طور رایگان انجام شد و دلیل فوت ربطی به غیر ایرانی بودن ندارد.

حشمت الله مصلحی در گفتگو با مهر، در خصوص مرگ نوجوان ۱۲ ساله افغان در بیمارستان نمازی شیراز تاکید کرد: این نوجوان به دلیل مشکلات کبد در تاریخ ۱۸ مرداد ماه به بیمارستان نمازی مراجعه و بستری شد.

وی ادامه داد: تمامی خدمات در بالاترین سطح ممکن به این نوجوان افغانی ارائه شد اما سرعت این بیماری به گونه ای بود که باعث فوت شد.

عضو تیم پیوند اعضای علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: تمامی خدمات برای این بیمار به طور رایگان انجام شد و حدود ۲۰ میلیون تومان نیز هزینه داشت.

مصلحی تصریح کرد: هیچگونه کوتاهی و کم کاری برای پیوند وجود نداشته زیرا سرعت این بیماری به حدی بود که زمان برای پیوند وجود نداشت.

وی ادامه داد: غیر ایرانی بودن این بیمار به هیچ عنوان باعث نشد که در خدمات رسانی کم کاری داشته باشیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید