خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ ساعت ۱۵:۵۲:۲۴

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  سیزده کارگر ایران چوکا با شکایت کارفرما احضار شدند

سیزده کارگر ایران چوکا با شکایت کارفرما احضار شدند

خبرگزاری هرانا ـ صبح امروز ۱۳ نفر از کارگران کارخانه ایران چوکا با شکایت کارفرمای خود به دادگستری شهرستان رضوانشهر احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران این واحد صنعتی با اعلام این خبر گفتند: “که دلیل احضار همکاران آنها سلسله تجمعات صنفی بوده است که از پاییز سال گذشته توسط مجموعه کارگران شاغل در این واحد سازنده محصولات چوب و کاغذ برپا شده است”.

به گفته این کارگران ظاهرا کارفرمای ایران چوکا در تیر ماه سال جاری این شکایت را مطرح کرده است و سایر کارگران این واحد تولیدی در حمایت از همکاران احضار شده خود دهمین روز دور جدید اعتراضات صنفی خود را  برپا کردند.

کارخانه ایران چوکا بالغ بر یک هزار کارگر دارد و به گفته منابع در ۱۰ روز گذشته گروه‌هایی از این کارگران به صورت شبانه‌روزی در محوطه درب ورودی کارخانه تجمع کرده اند.

برپایه این اطلاعات گفته می‌شود که ۱۳ کارگر  احضار شده از سوی کارفرما به انجام اغتشاش متهم شده‌اند و همگی از صبح امروز تا لحظه انتشار این خبر در دادگستری رضوانشهر حضور دارند.

در عین حال همکاران این کارگران تاکید دارند دلیل اعتراض‌های ده روز گذشته بازگشایی کارخانه وپرداخت معوقات حقوقی سال جاری و تضمین امنیت شغلی  کارگران بوده است و هیچ کدام از کارگرانی که اکنون کارفرما از آنها شکایت کرده است در شکل گیری و استمرار این اقدام صنفی نقش خاصی نداشته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید