خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وزیر فرهنگ: ادامه انتشار یالثارات غیر قانونی است؛ جلوگیری از برگزاری کنسرت در خراسان رضوی قابل پذیرش نیست

وزیر فرهنگ: ادامه انتشار یالثارات غیر قانونی است؛ جلوگیری از برگزاری کنسرت در خراسان رضوی قابل پذیرش نیست

خبرگزاری هرانا ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارایه مجوزهای موقت فعالیت به هفته نامه یالثارات گفت: از نظرما و هیات نظارت بر مطبوعات این نشریه لغو مجوز شده و ادامه انتشار آن غیر قانونی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، علی جنتی روز سه شنبه در حاشیه چهارمین جشن ایثار در جمع خبرنگاران افزود: “هیات نظارت بر مطبوعات مجوز این نشریه را صادرکرده و بنا بر تخلفات پی درپی که داشته با توجه به مفاد قانون مطبوعات با اکثریت آرای اعضا ، آن را لغو پروانه کرده و پرونده را نیز به دادسرا فرستاده است”.

واکنش به لغو کنسرت ها در مشهد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قانونی خواندن برگزاری کنسرت‌ها در سراسر کشورها گفت: “در شهر مشهد به عنوان یک شهر مقدس مخالفت هایی از سوی برخی افراد از جمله آیت الله علم الهدی درباره برگزاری کنسرت ابراز شده است که با توجه به احترام نظر ایشان تا کنون در مشهد در چند سال گذشته کنسرتی برگزار نکردیم، هرچند که این کنسرت ها بدون اشکال و با اشعار عرفانی هستند”.

جنتی تاکید کرد: “با این حال به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که کسی بگوید در سایر شهرهای خراسان رضوی مانند چناران، نیشاپور، سبزوار، تربت حیدریه کنسرتی اجرا نشود؛ به همین دلیل ما با توان این مسئله را که خاص مردم هست نیز دنبال می کنیم تا در آینده شاهد برگزاری کنسرت باشیم”.

اکران فیلم فروشنده مشکلی ندارد

وزیر ارشاد درباره فیلم فروشنده گفت: “من این فیلم را دیده ام و به جز تغییراتی در تیتراژ لزومی به تغییرات در سایر بخش های آن وجود ندارد”.

وی ادامه ادامه: “با این وجود اکران این فیلم مشکلی ندارد”.

مجموع تیراژ روزنامه ها کمتر از یک میلیون نسخه

وزیر ارشاد در پاسخ به این سوال که آیا واقعا تیراژ مجموع روزنامه های کشور بیشتر از یک میلیون نسخه نیست، گفت: “مجموع تیراژ روزنامه های کشور کمتر از یک میلیون است و علت اصلی آن این است که بسیاری از افراد روزنامه ها را از فضای مجازی مطالعه می کنند و این موضوع بر تعداد نسخه های مذکور اثر گذاشته است”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید