خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  جعفر رستمی‌راد در شهر اردبیل بازداشت شد

جعفر رستمی‌راد در شهر اردبیل بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه هفته جاری جعفر رستمی‌راد شهروند اهل اردبیل توسط ماموران امنیتی این شهر بازداشت شد. نزدیکان وی از دلیل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست ندارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رروز دوشنبه ۲۵ مردادماه  جعفر رستمی‌راد در شهر اردبیل توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به این با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “علت بازداشت و محل نگهداری آقای رستمی راد مشخص نیست.”

جعفر رستمی‌راد پیش از این نیز به دلیل فعالیت هایش بازداشت شده است. در آخرین مورد شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان آستارا طی دادنامه ای جعفر رستمی‌راد را به اتهام تخریب اموال دولتی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.

پیشتر نیز وی در بهمن سال ۹۳ در شعبه ۱۰۴ عمومی و جزایی تبریز به همراه ۱۸ نفر دیگر از بازداشت شدگان بازی تراکتورسازی و الجزیره را به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق «هیاهو و جنجال و انجام حرکات غیر متعارف در استادیوم ورزشی یادگار امام» به ۳ ماه و یک روز و۳۰ ضربه شلاق محکوم شد.

این دادگاه اجرای کل این «مجازات» را به مدت ۲ سال به حالت تعلیق درآورده بود.

روز ۸اسفند۹۱ در جریان اولین بازی آسیایی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز مقابل الجزیره امارات، ده ها تن از شهروندان آذربایجانی و طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی در شهر تبریز بازداشت شدند.

جعفر رستمی راد در تابستان سال ۹۳ به دلیل شرکت در مراسم سالیانه ساوالان به همراه چند نفر دیگر از فعالان آذربایجانی بازداشت و پس از چند روز با قرار وثیقه آزاد گردید.

جعفر رستمی راد  فارغ التحصیل رشته ریاضی از دانشگاه محقق اردبیلی و دانشجوی رشته مهندسی صنایع در دانشگاه پیام نور اردبیل است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید