خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  کاهش ساعت‌کاری زنان منوط به نظر کارفرما شد

کاهش ساعت‌کاری زنان منوط به نظر کارفرما شد

خبرگزاری هرانا ـ رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت که در جلسه امروز این کمیسیون ایرادات شورای نگهبان در لایحه کاهش ساعات کاری زنان شاغل رفع و تصویب شد. اشکال و ایراد شورای نگهبان ناظر بر این بود که در مصوبه مجلس بخش خصوصی و غیردولتی نیز ملزم به کاهش ساعات کاری زنان شاغل در شرایط خاص شده بود. با این تصویب، اگر کارفرمای بخش های خصوصی و غیردولتی رضایت داشته باشند کاهش ساعت صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سلمان خدادادی در توضیح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت:‌ “کمیسیون اجتماعی در جلسه ای به بررسی ایرادات شورای نگهبان در مورد لایحه کاهش ساعات کاری بانوان پرداخت. اشکال و ایراد شورای نگهبان ناظر بر این بود که در مصوبه مجلس بخش خصوصی و غیردولتی نیز ملزم به کاهش ساعات کاری زنان شاغل در شرایط خاص شده بود که چون این بانوان از قبل قرارداد بسته‌اند نمی توان بخش خصوصی را ملزم کرد که برای آن‌ها کاهش ساعت کاری کمتر از هشت ساعت با دریافت مزایا و حقوق هشت ساعت را اعمال کنند”.

وی ادامه داد: “کمیسیون اجتماعی برای رفع ایراد شورای نگهبان مصوب کرد که این کاهش ساعت کاری برای بانوان شاغل دربخش خصوصی و غیردولتی مشروط به رضایت این بخش انجام شود و اگر کارفرما رضایت داشته باشد کاهش ساعت صورت گیرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید