خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران, کودکان  >  نمایشگاه نقاشی از کودکان کار و خیابان در نگارخانه زمرد

نمایشگاه نقاشی از کودکان کار و خیابان در نگارخانه زمرد

خبرگزاری هرانا ـ روز جاری نمایشگاه هنری نقاشی کودکان کار و خیابان شامل ۸۰ اثر روز شنبه در نگارخانه زمرد تهران افتتاح شد و به مدت یک هفته ادامه دارد. رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت که براساس بررسی های صورت گرفته در سال ٨٩ حدود ١٣ هزار کودک کار در سطح شهر تهران حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، در این نمایشگاه که با حضور تعدادی از مسئولین شهر تهران گشایش یافت، حدود ٨٠ اثر نقاشی کودکان کار برای فروش به نمایش گذاشته شده است.

درآمد حاصل از فروش آثار نقاشی عرضه شده دراین نمایشگاه به پدیدآورندگان آثار که کودک و نوجوان هشت تا ١٨ ساله هستند، تعلق می گیرد.

این نمایشگاه از امروز (شنبه) به مدت یک هفته برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

علاقمندان به دیدن از این نمایشگاه می توانند از ساعت ٩ تا ١٨ به نگارخانه زمرد واقع در پاسداران، دشستان هشتم، کوچه نیایی مراجعه کنند.

حدود ١٣ هزار کودک کار در سطح شهر تهران حضور دارند

فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: “براساس بررسی های صورت گرفته در سال ٨٩ حدود ١٣ هزار کودک کار در سطح شهر تهران حضور دارند”.

وی خاطرنشان کرد: “البته تعدادی از کودکان نیز در کوره های آجرپزی، کارگاه های زیرزمینی و یا به صورت مخفی کار می کنند که در این آمار لحاظ نشده اند”.

دانشور تصریح کرد: “از این تعداد کودک سه هزار نفر در قالب سازمان های مردم نهاد تحت حمایت هستند”.

دانشور با اشاره به وجود مشکلات قانونی در این زمینه اظهار کرد: “متأسفانه کارگاه های زیر پنج نفر مشمول قانون کار نمی شوند در حالیکه بسیاری از کودکان کار در کارگاه های خانوادگی استثمار می شوند”.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: “اگر آموزش کودکان کار جدی تلقی نشود باید در زمینه ساخت زندان و کانون اصلاح و تربیت هزینه کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید