خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  تبرئه سیاوش کلیایی از اتهامات مطروحه در مرحله بازپرسی

تبرئه سیاوش کلیایی از اتهامات مطروحه در مرحله بازپرسی

خبرگزاری هرانا – روز جاری جلسه بازپرسی سیاوش کلیایی از فعالان یارسان برگزار شد. در این جلسه با نظر بازپرس پرونده این فعال دینی از اتهامات مطروحه تبرئه و دستور منع تعقیب و آزادی وی صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیاوش کلیایی از فعالان یارسان روز گذشته درپی برگزاری مراسم یادبود برای محمد قنبری (یکی از پیروان این آئین که سه سال قبل دست به خودسوزی اعتراضی زده بود) در تاکستان به مدت چند ساعت بازداشت و سپس با قید وثیقه آزاد شد. امروز قرار بود نامبرده در جلسه بازپرسی حاضر شود.

یک منبع نزدیک به این شهروند پیرو آئین یارسان در مورد جلسه بازپرسی وی به گزارشگر هرانا گفت: “امروز آقای کلیایی در جلسه دادگاه حاضر و به اتهامات وارده پاسخ داد. بازپرس با بررسی پرونده و پاسخ های ایشان اتهامات را وارد ندانسته و با تبرئه وی دستور آزادی را صادر کرد.”

شایان ذکر است، محمد قنبری، یکی از پیروان کیش یارسان (اهل حق) که ۵ مردادماه ۹۲ در کنار مجلس شورای اسلامی در تهران دست به خودسوزی زده بود، بر اثر شدت سوختگی در بیمارستان مطهری تهران درگذشت. وی این اقدام را در اعتراض به آنچه تبعیض در مورد پیروان یارسان و توهین به آداب و رسوم مذهبی آنان خواند انجام داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید