خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر به دلیل فقدان ایمنی محیط کار

مرگ دو کارگر به دلیل فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا ـ ظرف روز گذشته و امروز، دو کارگر در شهرهای شاهرود و تهران به ترتیب در معدن زغال سنگ البرز شرقی و یک ساختمان نیمه کاره، به دلیل فقدان ایمنی محیط کار جان خود را از دست دادند. در حادثه کارگری معدن البرز شرقی، یک کارگر دیگر نیز به شدت زحمی شده و در بیمارستان بستری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، عصر روز گذشته براثر واژگونی یکی از وگن‌های معدن زغال سنگ البرز شرقی دو معدنچی کشته و زخمی شدند.

کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی می‌گویند که حوالی ساعت ۶:۳۰ عصر روز گذشته (سه شنبه۱۹ مرداد ماه) دو کارگر واحد ترانسپورت (حمل و نقل) تونل مادر  منطقه طزره در عمق حدودا ۱۵۰ متری زمین دچار حادثه شده‌اند.

برپایه این اطلاعات هویت این کارگران که یک نفر از آنها در این حادثه کشته شده‌اند «اکبر عرب عاملی» و «ابوالحسن الیاسی» اعلام شده است.

از قرار معلوم آقای الیاسی تنها کارگر جان بدر برده این حادثه هم اکنون براثر شدت جراحات در ناحیه کمر در بیمارستان شاهرود بستری است.

در توضیح علت این حادثه گفته می‌شود کارگران حادثه دیده  که در بخش ترانسپورت  تونل مادر شاغل بودند حین جابجایی تجهیزات به بخشهای دیگر در عمق حدودا  ۱۵۰ متری زمین به دلیل واِژگونی واگن در سطح شیب دار  دچار حادثه می شوند .

به گفته منابع خبری آقای اکبر عرب عاملی کارگر کشته شده این حادثه با ۲۰ سال سابقه کار اهل  وساکن شهرک کلاته خیج از توابع  شهرستان شاهرود است که امروزمراسم تدفین وی برگزار می شود.

 منابع خبری در معدن زغال سنگ البرز شرقی همچنین می گویند این حادثه در حالی اتفاق افتاده است که به تازگی با جابجایی مدیریت این واحد معدنی در زیر مجموعه‌های مختلف معدن البرز شرقی از جمله واحد ایمنی معدن نیز تغییراتی صورت گرفته است.

در تهران رخ داد؛ مرگ کارگر جوان بر اثر سقوط آسانسور

به گزارش ایلنا، هجدهم مرداد در تهران، سقوط آسانسور به مرگ یک کارگر جوان ۲۰ ساله انجامید.

دوشنبه (۱۸ مرداد)، سقوط آسانسور در یک ساختمان نیمه کاره موجب مرگ یک کارگر ۲۰ ساله شد.

براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی ۱۲۵، این حادثه حدود ۱۱ صبح در کوی سعادت آباد تهران، خیابان پاکنژاد، بالاتر از سرو رخ داده است و بلافاصله آتش نشانان به محل اعزام شده‌اند.

از قرار معلوم، قبل از رسیدن آتش نشانان به محل، این شخص توسط همکارش از کابین آسانسورخارج شده بود.

 آتش نشانان بی درنگ با قطع سیستم برق آسانسور، محل را ایمن سازی کردند و جنازه این فرد را جهت انجام تحقیقات بیشتر تحویل نیروی انتظامی دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید