خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  بازداشت چند ساعته سیاوش کلیایی از فعالان یارسان در تاکستان

بازداشت چند ساعته سیاوش کلیایی از فعالان یارسان در تاکستان

خبرگزاری هرانا – روز جاری سیاوش کلیایی از فعالان یارسان درپی برگزاری مراسم یادبود برای محمد قنبری (یکی از پیروان این آئین که سه سال قبل دست به خودسوزی اعتراضی زده بود) در تاکستان به مدت چند ساعت بازداشت و سپس با قید وثیقه آزاد شد. وی بایستی فردا در جلسه بازپرسی حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیاوش کلیایی از پیروان و فعالان یارسان درپی برگزاری مراسم یادبود برای محمد قنبری در تاکستان ،روز جاری به مدت چند ساعت بازداشت و سپس به قید وثیقه آزاد شد.

یک منبع نزدیک به آقای کلیایی با اعلام این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “وی علی‌رغم همه مخالفت‌ها و تهدیدهای نیروهای امنیتی اقدام به برگزاری سومین سالگرد محمد قنبری نمود.”

این منبع مطلع هم‌چنین افزود: “پس از چند ساعت بازداشت، آقای کلیایی به قید وثیقه آزاد شد و باید پنج‌شنبه (فردا) در دادگاه حاضر شود.”

شایان ذکر است، محمد قنبری، یکی از پیروان کیش یارسان (اهل حق) که ۵ مردادماه ۹۲ در کنار مجلس شورای اسلامی در تهران دست به خودسوزی زده بود، بر اثر شدت سوختگی در بیمارستان مطهری تهران درگذشت. وی این اقدام را در اعتراض به آنچه تبعیض در مورد پیروان یارسان و توهین به آداب و رسوم مذهبی آنان خواند انجام داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید