خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بازگشت ۵ تن از زندانیان سنی مذهب منتقل شده در شب اعدام به بند عمومی

بازگشت ۵ تن از زندانیان سنی مذهب منتقل شده در شب اعدام به بند عمومی

خبرگزاری هرانا – ۵ زندانی از دست‌کم ۳۶ زندانی سنی‌مذهب زندان رجایی‌شهر کرج که در دوشنبه سیاه این زندان به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند، شب گذشته به سالن ۷ انتقال یافتند. هر چند بر اساس اظهارات دادستان تهران مبنی بر اعدام ۲۰ زندانی باید تعداد زندانیان اعدام نشده بیش از این تعداد باشد با اینحال کماکان از سرنوشت سایر زندانیان در امان مانده از اعدام خبری در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرشید ناصری، برزان نصرالله زاده، سید جمال سید موسوی، فرزاد شاه نظری و تیمور نادر زاده، پنج تن از زندانیان سنی‌مذهب دوشنبه سیاه زندان رجایی‌شهر پس از گذشت هفت روز، شب گذشته از سلول های انفرادی بند سپاه پاسداران به سالن ۷ منتقل شدند.

روز دوشنبه ۱۱ مردادماه با یورش بی سابقه گارد سیاهپوش زندان رجایی شهر کرج تعداد دست کم ۳۶ زندانی سنی مذهب محکوم به اعدام ساکن در سالن ۱۰ این زندان با دستبند-پابند و چشم بند با تدابیر شدید امنیتی به سلول انفرادی منتقل شدند و حکم اعدام دست کم ۲۰ نفر از آنها اجرا شد.

علی‌رغم مشخص شدن هویت ۵ تن از این زندانیان که حکم اعدام در موردشان اعمال نشده، هنوز از سرنوشت و هویت دیگر زندانیان در امان مانده از اعدام اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید