خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  فاجعه پزشکی در کمین مناطق محروم استان یزد است

فاجعه پزشکی در کمین مناطق محروم استان یزد است

خبرگزاری هرانا – مسئول اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این‌که فاجعه پزشکی در کمین مناطق محروم استان یزد است، گفت علاوه بر مشکلات جسمی این مناطق از عدم آگاهیهای پزشکی نیز رنج می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان یزد، مسئول هماهنگی اردوهای جهادی شهید رهنمون دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در سال گذشته اعزام اردوهای دانشجویی به مناطق محرومی چون روستای زردین وتوابع آن داشتیم که برنامه های مختلفی چون برگزاری کلاس های آموزشی کمک های اولیه ویژه کودکان و نوجوانان را شامل می شد.

خدمات پزشکی عمده فعالیت های ما را تشکیل می داد

محمد زارع ارنانی با اشاره به پزشکی بودن این اعزام، عمده فعالیت های این گروه جهادی را در قالب برنامه ها وخدمات پزشکی برشمرد و اظهار داشت: فعالیت هایی چون غربالگری فشار خون و قند خون برای اهالی مناطق اعزامی عمده فعالیت های گروه های جهادی را شامل می شود؛ ما نیز از این قافله عقب نمانده وبا اعلام درنماز جمعه و نیز اطلاع رسانی های قبلی خدماتی چون گرفتن فشارو قند خون را به اهالی روستای زردین و چند روستای مجاور آن ارائه دادیم.

استقبال بالا و آمار نگران کننده!ً

وی در همین راستا افزود: استقبال از خدمات پزشکی در در این حجم وسیع شاید درنگاه اول نشانه مقبولیت گروهای جهادی دربین مردم باشد ولی در کنار آن نشان از اوضاع بد ونابسامان پزشکی در منطقه دارد.

فاجعه در کمین مناطق محروم ناآگاه

زارع ادامه داد: ما خیلی زود متوجه شدیم که خدمات پزشکی در منطقه بسیار ضعیف بوده و جمع زیادی از مردم حتی از بیماری های خود خبر نداشته و بیماری های آن ها هرلحظه پیشرفت می کرد که این امر در آینده به خطری جدی در منطقه تبدیل خواهد شد.

لزوم توجه مسئولان جامعه پزشکی به مناطق محروم

مسئول هماهنگی اردوهای جهادی شهید رهنمون دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: رسیدگی به مشکلات پزشکی و آگاهی بخشی در این زمینه ها یکی از نیازهای حیاتی این مناطق است که علاوه بر اردوهای جهادی همت مسئولان را نیز می طلبد.

وی گفت: علاوه بر مشکلات جسمی این مناطق از عدم آگاهیهای پزشکی نیز رنج می برند، بسیاری از جوانان وبزرگسالان در این مناطق مصرف قلیان را بدون خطر و امری عادی تلقی میکردند که با آموزش های ده روزه و ترویج فرهنگ ورزش در اوقات فراغت توانستیم تاحدی آنان را از مضرات مصرف قلیان آگاه کنیم که خوشبختانه بازده خوبی در بین جوانان منطقه داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید