خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای ابراهیم نوری و آزادی از زندان اهر

پایان اعتصاب غذای ابراهیم نوری و آزادی از زندان اهر

خبرگزاری هرانا – ابراهیم نوری با «قید کفالت» از زندان اهر آزاد شد و به اعتصاب غذای خود پایان داد. این شهروند زندانی از هفتم مردادماه در اعتراض به وضعیت پرونده اش در این زندان در اعتصاب غذا به سر می برد. بابک حسینی دیگر زندانی آزاد شده امروز است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابراهیم نوری فعال ترک (آذری) پس از یازده روز اعتصاب غذا در اعتراض به وضعیت پرونده‌اش، روز جاری با «قید کفالت» از زندان اهر آزاد شد.

ابراهیم نوری زندانی محبوس در زندان اهر از هفتم مردادماه در اعتراض به بازداشت “بی پایه اش” به اتهام “اجتماع و تبانی بر علیه امنیت ملی” دست به اعتصاب غذا زده بود.

گفتنی است ابراهیم نوری شهروند شهر اهر که از سوی شعبه دوم بازپرسی دادگاه این شهر احضار شده بود، پس از حضور در شعبه مذکور با دستور بازپرس “فاضلی” بازداشت شده است .

لازم به یادآوری است روز جمعه ۱۹تیرماه، ۹۴ همزمان با تظاهرات روز قدس در شهرهای تبریز و اهر تعدادی از شهروندان با در دست داشتن پلاکارد و پارچه نوشته هایی حمایت خود را از مسلمان”ترک اویغور” نشان داده بودند و در همین رابطه این فعال اهل اهر برای چندمین بار توسط نیرو های امنیتی بازداشت شد.

ابراهیم نوری، دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی، پیش‌تر به دلیل فعالیت‌های مدنی بازداشت گردیده است. وی نخستین بار در دوران دانش آموزی در سال ۱۳۸۴ توسط حفاظت اطلاعات سپاه دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفت. ابراهیم نوری همچنین در سال ۱۳۸۸ به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۰ ماه حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده بود. این فعال مدنی بار دیگر در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۱ توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و در تاریخ ۲ بهمن ماه با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون ریالی از زندان اهر آزاد شده بود.

همزمان وب سایت اویان نیوز از آزادی بابک حسینی، فعال تبریزی خبر داد.

بابک حسینی که در روزهای اخیر به دلیل فعالیت هایش در فضای مجازی بازداشت شده بود، یکشنبه ۱۷مرداد۹۵ با قرار وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

اتهام این فعال «اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید