خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  سه تجمع صنفی و کارگری برگزار شد

سه تجمع صنفی و کارگری برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ امروز جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به لغو اولویت استخدام فارغ‌التحصیلان، حدود سیصد نفر از کارگران شرکت پلی اکریل در اعتراض به معوقات مزدی و جمعی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت استخدامی خود به تجمعات اعتراضی و پیگیری مطالبات خود دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز تعدادی از مربیان پیش‌دبستانی در اعتراض به وضعیت استخدامی خود مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تعدادی از مربیان پیش‌دبستانی صبح امروز با تجمع مقابل درب مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی خارج از نوبت اصلاحیه تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس در مجلس شدند.

تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس در مجلس اعلام وصول شده است

در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت استخدامی؛ گروهی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی مقابل مجلس تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح امروز جمعی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت استخدامی خود مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تعدادی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی با اعلام این مطلب گفتند: “این چندمین باری است که برای پیگیری وضع استخدام خود به مجلس مراجعه می‌کنیم”.

این افراد که تعداد آنها تا لحظه مخابره این خبر تاحدود ۵۰ نفر عنوان شده است؛ افزودند: “بصورت تقریبی تعداد افرادی که در سراسر کشور به وضعیت ما دچار هستند تا حدود ۵۰۰ نفر برآورد می‌شود”.

تجمع کنندگان می‌گویند که از استان های تهران، مازندران، آذربایجان غربی و لرستان  به مقابل مجلس آمده‌اند.

این افراد که از سال ۹۱ و بعد از آن به عنوان آموزش دهنده در سازمان نهضت سواد آموزی مشغول به کار شدند، اما از آن زمان تاکنون با وجود وعده‌هایی که در خصوص استخدامشان به آنها داده شده است، همچنان بلاتکلیفند.

این آموزش دهنگان نهضت سواد آموزی در تجمع امروز خود بنرهایی حمل می‌کردند که در متن آنها از نمایندگان مجلس خواسته شده بود تا با رسیدگی به خواسته‌های آنها مشکل قدیمی به وجود آمده را برای همیشه مرتفع کنند.

در اعتراض به معوقات مزدی؛ کارگران پلی اکریل تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح امروز حدود سیصد نفر از کارگران شرکت پلی اکریل در اعتراض به معوقات مزدی مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند.

جمعی از کارگران شرکت پلی اکریل اصفهان از تجمع امروز صبح خود خبر دادند.

از قرار معلوم کارگران پلی اکریل سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند .

این تجمع که در اعتراض به این معوقات مزدی، از ساعت ده صبح امروز مقابل استانداری اصفهان آغاز شده، تا ظهر ادامه داشته است.

کارگران می‌گویند در این تجمع حدود سیصد نفر از کارگران بخش های مختلف این شرکت حضور داشته اند.

کارگران پلی اکریل می‌گویند علاوه بر مشکلات معیشتی ناشی از عدم پرداخت مطالبات مزدی، به علت کاهش تولید، نگران امنیت شغلی و آینده این قطب نساجی کشور نیز هستند و از مسئولان می‌خواهند که به این وضعیت رسیدگی کنند.

از قرار معلوم پس از برپایی این تجمع نمایندگان کارگران با برخی از مسئولان استانداری اصفهان پیرامون مشکلات خود دیداری داشته‌اند و به آنها وعده داده می شود که نهایتا تا ۱۰ روز آینده مشکلات آنها مرتفع خواهد شد.

تجمع دانشجویان دانشگاه صنعت نفت مقابل مجلس

به گزارش ایسنا، جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی نفت، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به لغو اولویت استخدام فارغ‌التحصیلان با تجمع مقابل مجلس از نمایندگان در خانه ملت خواستند موضوع بورسیه و استخدام دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت  و فارغ‌التحصیلان  این دانشگاه پیگیری‌ کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید