خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  چهار تجمع کارگری برگزار شد

چهار تجمع کارگری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – کارگران پیمانکاری پتروشیمی بندر امام، کارگران شاغل و بازنشسته ریخته‌گری ماشین سازی تبریز، کارگران میدان گازی تنگه بیجار و کمانکوه و بسیاری از داروسازان در چارچوب مطالبات صنفی و اجتماعی خود به تجمع و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش ایلنا، صبح امروز کارگران پیمانکاری پتروشیمی بندر امام خمینی با خواسته افزایش دستمزد دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

به گفته کارگران، در این مجتمع پتروشیمی تا نزدیک به چهار هزار نفر به واسطه شرکت‌های مختلف تامین نیروی انسانی مشغول کارند که شمار قابل توجهی از آنها صبح امروز دست از کار کشیده و در واحدهای محل خدمت خود تجمع کرده‌اند.

این کارگران خواسته خود را افزایش سطوح مزدی کارگران پیمانکاری عنوان کردند و گفتند: با وجود تخصص و مهارت، بخش عظیمی از این کارگران، حداقل بگیر هستند.

این کارگران با بیان این که کار در پالایشگاه، سخت و طاقت فرساست گفتند: “با وجود این سختی کار برای این که بتوانیم مخارج خانوار را تامین کنیم مجبور هستیم در ماه بیش از صد ساعت اضافه کار داشته باشیم”.

کارگران پیمانکاری بندر امام می‌گویند: پیش از این بارها برای افزایش دستمزد با مدیران پتروشیمی و کارفرمایان مذاکرات متعدد داشته‌ایم که تا کنون بی‌نتیجه مانده است.

کارگران شاغل و بازنشسته ریخته‌گری ماشین سازی تبریز تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح امروز جمعی از کارگران شاغل و بازنشسته کارخانه ریخته‌گری ماشین سازی تبریز در اعتراض به طولانی شدن زمان پرداخت معوقات مزدی خود تجمع کردند.

منابع خبری در استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفتند: “اجتماع صنفی یاد شده به صورت همزمان اما جداگانه در بیرون و درون این واحد تولیدی برگزار شده است”.

برپایه این اطلاعات کارگران بازنشسته معترض در حدود ۵۰ نفر بودند که به دلیل پرداخت نکردن باقمانده مطالبات دوران اشتغال خود در بیرون کارخانه ریخته‌گری ماشین سازی تبریز تجمع کرده بودند.

همچنین در مورد اعتراض کارگران شاغل این واحد صنعتی نیز گفته می‌شود که پرداخت نشدن طلب مزد ماه‌های گذشته دلیل شکل گیری این اجتماع صنفی بوده است.

از قرار معلوم تعداد کارگران شاغل در این کارخانه تا حدود ۲۶۰ نفر برآورد می‌شود که بیشتر آنها از زمان واگذاری مدیریت و مالکیت این کارخانه با مشکل در یافت به موقع مطالبات خود روبرو شده‌اند.

از قرار معلوم این تجمع صنفی در نهایت با وعده پیگیری مسئولان مربوطه خاتمه یافته است.

در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات؛ کارگران میدان گازی تنگه بیجار و کمانکوه تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح امروز، جمعی از کارگران میدان گازی تنگه بیجار و کمانکوه در اعتراض به معوقات مزدی مقابل وزارت نفت تجمع کردند.

براساس اخبار دریافتی، صبح امروز (۱۶ مرداد) بیش از صد نفر از کارگران میدان گازی تنگه بیجار مقابل وزارت نفت تجمع کردند.

از قرار معلوم، این کارگران ۵ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

این کارگران به عدم استخدام نیروهای بومی در این میدان گازی اعتراض دارند و خواستار رسیدگی مسئولان وزارت نفت به وضعیت شغلی و معیشتی خود هستند.

معترضین از مسئولان وزارت نفت می‌خواهند که در مقام پاسخگویی بربیایند و به وضعیت نابسامان شغلی در این میدان گازی توجه کنند.

تجمع اعتراضی داروسازان در مقابل ساختمان وزارت بهداشت

به گزارش فارس، صبح امروز بسیاری از داروسازان در اعتراض به سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقابل این وزارتخانه تجمع کردند.

پس از اینکه جلسه نمایندگان داروسازان با مدیران سازمان غذا و دارو درباره موضوع تاسیس داروخانه‌های گیاهی به نتیجه نرسید، نمایندگان جامعه داروسازی سراسر کشور اعم از انجمن داروسازان ایران، انجمن علمی داروسازان ایران، انجمن داروسازی بالینی ایران، انجمن متخصصین علوم دارویی ایران، نمایندگان مجمع عمومی انجمن داروسازان، انجمن علمی اقتصاد سلامت ایران، نمایندگان داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی کشور، انجمن متخصصین فارماکوگنوزی ایران و نمایندگان داروسازان در سندیکاهای تولید کنندگان و واردکنندگان دارو و نیز جمعی از دانشجویان داروسازی کشور بیانیه مشترکی را صادر کرده و از وزیر بهداشت خواستار ابطال آیین نامه مذکور شدند.

متن بیانیه جلسه هم اندیشی روز پنج‌شنبه داروسازان که در تجمع اعتراضی امروز در مقابل وزارت بهداشت قرائت شد. در این بیانیه با تاکید بر اینکه ابلاغ آئین نامه تاسیس داروخانه های طبیعی و سنتی در تاریخ ۹۵.۴.۲۲، موجی از نگرانی و نارضایتی را در بین داروسازان کشور نسبت به آینده نظام سلامت و دسترسی صحیح مردم به فرآورده های طبیعی ایجاد کرده است، از دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواسته شد از اجرای آئین نامه موصوف جلوگیری به عمل آید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید