خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ ساعت ۱۴:۳۳:۴۰

    خانه  > زندانیان  >  بیش از ۶ هزار زندانی چک در کشور

بیش از ۶ هزار زندانی چک در کشور

خبرگزاری هرانا ـ مدیرعامل ستاد دیه کشور از تحمل حبس ۶ هزار و ۲۸۱ زندانی چک در زندان های کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی افزود: “البته طبق استعلام از گزارش مددکاران زندان‌ها و اطلاعات گروه‌های تحقیق ستاددیه ،‌فقط سه هزار و ۸۲۵ تن از این زندانیان، مشمول کمک ستاد دیه هستند و این مجموعه حمایتی در حال رسیدگی به پرونده این افراد است”.

وی ادامه داد: “محکومان مالی غیرمشمول ستاد دیه هرچند یک فقره بدهی بابت موضوعات غیرعمد و غیرکلاهبرداری دارند اما آن‌ها به علت تعدد جرائم و تخلفات دیگری که در پرونده قضائی دارند و همچنین مشخص نبودن حکم قطعی و نهائی آنان، امکان دریافت هیچ گونه تسهیلاتی از سوی ستاد دیه برای آن‌ها نیست”.

مدیرعامل ستاد دیه کشور تصریح کرد: “تعداد هشت هزار و ۸۱۹ محکوم مالی غیر کلاهبرداری در زندان های کشور، تحمل حبس می کنند که ازاین محکومان، تعداد ۲ هزار و ۱۲ تن ، زندانی مهریه و ۴۲۶ تن را بدهکاران نفقه شامل می‌شوند”.

وی اظهارکرد: “هم‌اکنون نزدیک به ۱۰ هزار زندانی غیر عمد در زندان‌های سطح کشور داریم که از این تعداد متاسفانه هشت هزار و ۸۱۹ محکوم را بدهکاران مالی غیر کلاهبرداری و مابقی را هم محکومان دیه حوادث کارگاهی و حوادث فوتی و جرحی ناشی از تصادفات رانندگی تشکیل داده‌اند”.

مدیرعامل ستاد دیه کشور در خصوص چگونگی پرداخت وام به افراد زندانی و محکومان مالی غیرعمد گفت: “پس از احراز صلاحیت واجدین دریافت وام‌های بانکی افراد محبوس باید تضامین معتبر ارائه کنند تا بانک‌های عامل هرچه سریع‌تر و بنا بر موقعیت خاص هر فرد و با در نظر گرفتن گزارش کارشناسی ستاد دیه به پرداخت وارائه تسهیلات مالی اقدام کنند”.

جولایی درباره استان تهران هم افزود: “این استان بیشترین محکوم و زندانی چک را در سطح کشور دارد به نحوی که اگر آمار محکومان چک در ۱۰ استان قزوین، سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان، خراسان‌جنوبی، بوشهر و غیره را با هم جمع کنیم باز به تعداد زندانیان چک در پایتخت کشور نمی‌رسند”.

وی خاطرنشان کرد: “شهر تهران با ۵۷۰ زندانی چک ، استان فارس با ۴۶۵زندانی چک و استان گیلان با ۴۳۸ به ترتیب بیشترین زندانیان چک را در سطح کشور دارند”.

مدیرعامل ستادیه کشور ادامه داد: “استان قزوین در بین استان‌های کشور فقط با سه زندانی چک، استان سیستان و بلوچستان با ۱۷ زندانی چک و استان یزد با ۴۹ زندانی به ترتیب کم‌ترین آمار زندانیان مالی مربوط به چک را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید