خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > گزارش تصویری  >  سی مدرسه در شوش به تعمیر و نوسازی نیاز دارند

سی مدرسه در شوش به تعمیر و نوسازی نیاز دارند

خبرگزاری هرانا ـ فرماندار شوش وضعیت ۳۰ واحد آموزشی این شهرستان را از نظر فیزیکی نامناسب بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رضا نجاتی روز یکشنبه در دیدار مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان با اشاره به ضرورت توجه به امر نوسازی برخی از مدارس این شهرستان گفت: “تعمیر، تجهیز و نوسازی مدارس و تکمیل طرح های نیمه تمام از اولویت های آموزش و پرورش شهرستان شوش می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد”.

وی همچنین تجهیز مدارس و تامین میز، نیمکت و وسایل سرمایشی مدارس را ضروری دانست و از مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان خواست برای رفع این نواقص آموزش و پرورش شوش را یاری کند.

نجاتی گفت: “تعدادی از روستاهای شوش در مناطق محروم و کم برخوردار شهرستان کمبود فضای آموزشی دارند که با پیگیری به عمل آمده مقرر شد با ایجاد فضای آموزشی موقت این کمبود برطرف شود”.

مدیر کل نوسازی مدارس استان خوزستان نیز گفت: “در زمان حاضر تعداد ۱۰ واحد آموزشی نیمه تمام در شهرستان شوش وجود دارد که امید است با تامین اعتبار از منابع ملی و استانی بتوان امسال پنج واحد آموزشی را در قالب ۲۰ کلاس درس تکمیل و به بهره برداری رساند”.

رضا رضایی همچنین از آغاز عملیات اجرایی تعمیر مدارس شهرستان شوش در آینده نزدیک خبر داد و با تاکید بر اینکه کمبود تجهیزات آموزشی در هیچ مدرسه ای برای ما قابل قبول نیست ابراز امیدواری کرد تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید بتوان میز و نیمکت و سایر تجهیزات آموزشی مدارس این شهرستان را تامین کرد.

وی گفت: “در سال ۱۳۹۴ بیش از ۳۵ هزار میز و نیمکت به مدارس استان خوزستان اختصاص داده شد که این کار همچنان ادامه خواهد داشت”.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان گفت: “با تامین اعتبار اختصاص یافته به نوسازی مدارس بیش از ۹۰ فضای آموزشی در قالب ۳۶۰ کلاس درس در سال تحصیلی جدید تحویل آموزش و پرورش استان خوزستان خواهد شد که یک تلاش قابل تقدیر در راستای رفع مشکلات فضای آموزشی استان خوزستان می باشد”.

شهرستان ۲۰۰ هزار نفری شوش ۳۷ هزار نفر دانش آموز در سه مقطع تحصیلی در شوش و بخش شاوور دارد.

برای این تعداد دانش آموز ۴۶۲ واحد آموزشی در قالب یکهزار و ۸۱۲ کلاس درس وجود دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید