خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  برخورد دستگاه قضایی با فروشندگان “پوشاک ناهنجار”

برخورد دستگاه قضایی با فروشندگان “پوشاک ناهنجار”

خبرگزاری هرانا ـ رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران از برخورد با عرضه‌کنندگان آنچه او “پوشاک ناهنجار و نامناسب” خواند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، ابوالقاسم شیراز در مورد فروش برخی پوشاک که از نظر ظاهری با ایراد همراه است، بیان کرد: “این اتفاق بسیار اندک است اما به دلیل اینکه ناهنجاری است در سطح وسیع‌تری به چشم می‌آید لذا در این خصوص برنامه‌هایی در نظر گرفته شده که اجرایی خواهد شد”.

وی ادامه داد: “در برهه زمانی حاضر ابتدا با اطلاع‌رسانی و هشدار این مسئله را مدنظر قرار می‌دهیم و پس از آن از طریق معاونت نظارت بر اماکن با واحدهایی که عامل عرضه هستند، برخورد می‌شود”.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک در مورد برخی از عاملان عرضه پوشاک ناهنجار، خاطرنشان کرد: “برخی از عاملان عرضه از نظر مالی مشکلاتی دارند یا جوان‌هایی هستند که مغازه‌هایی را با قیمت بالا اجاره کرده و در مورد قیمت‌های بالای واحدهای تجاری موجود در بازار هم نظارتی وجود ندارد و این افراد مجبورند به منظور درآمدزایی و پرداخت اجاره‌های خود و نیز پرداخت مالیات‌های بی‌حساب و کتاب به سمت فروش لباس‌هایی بروند که برخی از مردم نسبت به خرید آن اقدام می‌کنند”.

شیرازی افزود: “با این حال مسئله مذکور دلیل موجهی نیست و ما با واحدهای عرضه کننده پوشاک ناهنجار برخورد می‌کنیم. بنابراین پس از انجام تمام برنامه‌های ایجابی،‌ پوشاک عرضه شده با دستور مقام قضایی جمع‌آوری می‌شود و برخوردهای لازم صورت می‌گیرد. علاوه بر این، متخلفان به مقامات قضایی معرفی خواهند شد”.

وی با تاکید بر اینکه تا زمان تغییر رویکرد تقاضا در زمینه خرید پوشاک ناهنجار شاهد تحول اساسی در این زمینه نخواهیم بود بیان کرد: “اگر رویکرد تقاضا تغییر نکند، عرضه پوشاک ناهنجار به واحدهای زیرزمینی و شوهای پوشاک می‌رود و با قیمت بیشتر به دست متقاضیان می‌رسد”.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید