خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 27 جولای 2016, 7th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2016/07/27 ساعت 22:58:06

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  گزارش تکمیلی از بازداشت های روز گذشته در تبریز و ارومیه

گزارش تکمیلی از بازداشت های روز گذشته در تبریز و ارومیه

خبرگزاری هرانا – تعداد ۱۵ تا ۲۵ شهروند بازداشت شده در اعتراضات روز گذشته تبریز و ارومیه آزاد شدند با اینحال دست‌کم ۷ شهروند دیگر هنوز در بازداشت به سرمی‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته در اعتراضات شهروندان ترک (آذری) به مطلبی با محتوای توهین نژادی در روزنامه طرح نو در شهر تبریز و ارومیه، تعداد زیادی از شهروندان بازداشت شدند که از این میان ۱۵ تا ۲۵ شهروند بازداشت شده با قید ضمانت و بعضا تعهد آزاد شدند و همچنان دست‌کم ۷ تن هنوز در بازداشت به‌سر می‌برند.

هفت شهروند از جمله «رضا سلیمان زاده و مجید حق وردی» که در بازداشت اداره اطلاعات تبریز به سر می بردند، روز جاری به زندان تبریز منتقل شده اند. این بازداشت شدگان فردا در شعبه یک بازپرسی دادسرای انقلاب این شهر تفهیم اتهام خواهند شد.

اویان نیوز نیز از بازداشت چند ساعته «رقیه علیزاده» در تبریز خبر داده بود.

این رسانه پوشش دهنده اخبار آذربایجان گزارش داد در ارومیه نیز در میان بازداشت شدگان «هوشنگ نقی‌زاده، علی عزیزی و اولدوز قاسمی» قرار داشتند. الدوز قاسمی پس از چندساعت و آقای عزیزی صبح امروز آزاد شدند. هوشنگ نقی زاده نیز در ارومیه با تودیع وثیقه ۲۰ میلیون تومانی روز چهارشنبه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید